Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

United Airlines nie będzie latać do Delhi z powodu toksycznego smogu

United Airlines nie będzie latać do Delhi z powodu toksycznego smogu


Zdjęcie© Pixabay/SD-Pictures/Domena Publiczna Zdjęcie ilustracyjne

Stolica Indii, to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, a oddychanie w wiszącym nad ulicami miasta smogu, niektórzy określają jak coś porównywalnego do przebywania w komorze gazowej. Amerykańskie linie United Airlines zapowiedziały, że przywrócą połączenia do miasta, kiedy poprawi się jakoś powietrza.

Jak zapewnia amerykański przewoźnik, jeśli ktoś wykupił już bilet na lot do Delhi, United Airlines zwróci mu voucher umożliwiający podroż liniami na innej trasie, albo pomoże dostać się do Delhi z innymi linii lotniczymi. 

Jednocześnie United Airlines zawiesiło loty do Delhi aż do odwołania, a zanieczyszczenie powietrza w mieście porównywano do katastrofy ekologicznej jak huragan czy powódź.

Podroży do Delhi odradzają też amerykańskie władze.

Problem narasta jesienią, kiedy z powodu zimna, zanieczyszczenie utrzymuje się przy gruncie, a poziom zanieczyszczenia jest tak wysoki, że niektórzy porównują oddychanie w Delhi do pobytu w komorze gazowej. Problem pogarszają też farmerzy z okolicznych regionów, którzy po zbiorach wypalają pola, zwiększając zanieczyszczenie.

Czytaj także:

Smog powraca

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane