Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Kolejny krok w kierunku polskich bezzałogowców. Podpisano ważne umowy

Kolejny krok w kierunku polskich bezzałogowców. Podpisano ważne umowy


Siedziba© Kubsson94, Praca własna, CC BY-SA 4.0 Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu

Przedmiotem umów jest wykorzystanie możliwości produkcyjnych PGZ, komercjalizacja opracowanych przez ITWL Systemów BSP i wspólne ich oferowanie potencjalnym odbiorcom takim jak Siły Zbrojne RP, Policja, Straż Graniczna czy też Biuro Ochrony Rządu. W ramach dotychczasowej kooperacji zapoczątkowanej podpisanym w czerwcu ubiegłego roku listem intencyjnym PGZ wraz z ITWL dostarczyły do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych BSP AtraxM oraz NeoX.

PGZ podała, że AtraxM jest całkowicie polskiej konstrukcji bezzałogowcem krótkiego zasięgu, pionowego startu i lądowania. Może służyć do obserwacji terenu, wsparcia ognia artylerii, czy niszczenia obiektów naziemnych. Na rynku cywilnym może być także wykorzystywany do oceny skutków klęsk żywiołowych, kontroli i monitoringu infrastruktury oraz wspierać akcje poszukiwawcze i ratownicze.

Natomiast System Bezzałogowych Statków Powietrznych NeoX to produkt o wszechstronnym przeznaczeniu zarówno cywilnym jak i wojskowym. Charakteryzuje się długim czasem przebywania w powietrzu i wielosensorowym wyposażeniem. W zależności od typu realizowanej misji może prowadzić obserwację terenu, wykrywać, identyfikować i wskazywać cele, a w wersji uzbrojonej również atakować obiekty naziemne.

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane