Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

"Wszyscy różni, wszyscy biali". Gliński: "Nie ma na to zgody". Ale za chwile...

"Wszyscy różni, wszyscy biali". Gliński: "Nie ma na to zgody". Ale za chwile...


Wicepremier© Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta Wicepremier rządu PiS, minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji po nominacji Marka Mikosa na stanowisko dyrektora Teatru Starego w Krakowie. Warszawa, 23 maja 2017

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powiedział, że nie ma zgody, by w przestrzeni publicznej funkcjonowało wsparcie dla wspólnoty narodowej w sensie etnicznym. 

Polityk dodał, że rząd popiera myślenie narodowe w sensie narodu kulturowego. Wicepremier odniósł się w ten sposób do rasistowskich haseł na transparentach podczas wczorajszego Marszu Niepodległości.

- Dziwię się, że wczoraj, faktycznie gdzieś w przestrzeni publicznej, na pięknym marszu narodowym, pojawił się transparent, który mógłby sugerować, że ktoś myśli o narodzie w kategoriach etnicznych czy w kategoriach rasistowskich - mówił. Zaznaczył, że polski rząd nie popiera tego typu haseł.

Uczestnicy wczorajszego Marszu Niepodległości, obok transparentów z hasłami My chcemy Boga, Lwów i Wilno pamiętamy, nieśli też takie: Europa będzie biała albo bezludna, Biała Europa braterskich narodów czy Wszyscy różni, wszyscy biali.

W ocenie wicepremiera, te ostatnie hasła mogły być prowokacją, w sensie szerszym, pewnie kontekstu rzeczy negatywnych, które są związane z poprawnością polityczną, czy wprost polityką multikulturową.

- Myślę, że był to pewien rodzaj prowokacji politycznej - dodał.

Wicepremier Gliński uczestniczył w Warszawie w I Kongresie Inicjatyw Pozarządowych, zorganizowanym przez Konfederację Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane