Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP


Międzynarodowe Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

W dniach 25-26 sierpnia br. w Oroshaza (Węgry), odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w konkurencjach ratowniczych. W zawodach obok zawodników reprezentujących wszystkie komitaty (obszary administracyjne w randze województwa) uczestniczyli reprezentanci Austrii, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Polski. Łącznie w zawodach udział wzięło 161 strażaków. Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali nw. strażacy:

  • st. asp. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,
  • asp. Szymon Jopek, KP PSP Myślenice,
  • mł. asp. Rafał Bereza, KM PSP Chełm,
  • mł. ogn. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Dwudniowe zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, były połączeniem epizodów z przykładowych działań ratowniczych strażaków (m.in. cięcie drewnianych belek, pokonywanie przeszkód, działania z ratownictwa drogowego, czy przenoszenie w wodzie worków z piaskiem). Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując wszystkim zgromadzonym kibicom wspaniałe przygotowanie naszej służby do działań ratowniczych. W kategorii I (do 30 lat), złoty medal wywalczył Rafał Bereza, uzyskując łączny czas dwóch konkurencji – 4:30,01 s. W tej kategorii, 4 miejsce zajął Szymon Jopek – 5:01,43 s. W kategorii II (30-39 lat) zwyciężył Marcin Zdziebło, uzyskując czas 4:24,63 s. Bezpośrednio za nim, sklasyfikowany został Piotr Roezner – 4:36,22 s. Wyniki naszych strażaków świadczą o ich bardzo wysokiej sprawności fizycznej. Bardzo ciężka praca wykonana w swoich jednostkach, ale także czas poświęcony na trening po służbie, przyniósł oczekiwany rezultat. Doskonała sprawność naszych strażaków podkreślana była na każdym kroku, zarówno przez kierownictwo węgierskiej straży pożarnej, jak i widzów, wśród których spotkaliśmy mieszkających tam Polaków.

Opracowanie: st. bryg. Piotr Kalinowski, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: asp. Szymon Jopek, mł. ogn. Piotr Roezner

29 SIE 2017

Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane