Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Uciekli z aresztu dla uchodźców. Doprowadzili do zamknięcia lotniska w Hamburgu

Uciekli z aresztu dla uchodźców. Doprowadzili do zamknięcia lotniska w Hamburgu


height=200© shutterstock.com

Lotnisko w Hamburgu zostało zamknięte na blisko dwie godziny. Powód? Na pasie startowym pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy uciekli z aresztu dla uchodźców.

Do zdarzenia doszło na lotnisku im. Helmuta Schmidta w Hamburgu. Rzecznik lokalnej policji Timo Zill poinformował, że około godziny 19 na pasie startowym pojawiło się dwóch mężczyzn. Obsługa lotniska poinformowała o sprawie służby. Funkcjonariusze aresztowali jednego mężczyznę, drugiemu udało się zbiec, jest nadal poszukiwany przez policję. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że mężczyźni uciekli wcześniej z aresztu dla uchodźców. Władze Niemiec miały podjąć decyzję o nieprzyznawaniu im azylu i deportacji. Aresztowany uchodźca tłumaczył, że chce się dostać do Włoch.

Funkcjonowanie lotniska zostało przywrócone około godziny 21. Pasażerowie, którzy mieli w tym czasie zaplanowane loty, musieli oczekiwać w samolotach, które oczekiwały na płycie na pozwolenie na start. Rzecznik portu lotniczego w Hamburgu powiedział, że samoloty, które miały wylądować w Hamburgu pomiędzy 19 a 21 zostały przekierowane do Bremy oraz Hannoweru. Janet Niemeyer z biura prasowego lotniska podkreśliła, że decyzja o przekierowaniu samolotów do innych miast została podjęta z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane