Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Zagraniczne media o marszu w Warszawie

Zagraniczne media o marszu w Warszawie


Święto© Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta Święto niepodległości

Marsz Niepodległości został zauważony przed media na świecie - i wg. niektórych zdominował polskie święto. Pisano też o największej demonstracji skrajnej prawicy w Europie.

Największym wydarzeniem dzisiejszego dnia był bez wątpienia Marsz Niepodległości. Według obliczeń policji wzięło w nim udział około 60 tysięcy osób. Marsz był stosunkowo bezpieczny, nie doszło do starć z policją. Nie brakowało jednak rasistowskich haseł i neofaszystowskich symboli, takich jak krzyż celtycki.

Marsz - i szczególnie reprezentowane na nim skrajne poglądy - zostały zauważone przed media na świecie. Spory artykuł poświęcił mu brytyjski tabloid Daily Mail. Gazeta pisała na swoim portalu o tysiącach zwolenników skrajnej prawicy, którzy wykrzykiwali antyżydowskie hasła i żądali białej Europy. 

Poland’s Day of Independence is marred as thousands of Far-Right call for a ‘white Europe’ https://t.co/fE7mnSF5Bw

— Daily Mail Online (@MailOnline) 11 listopada 2017

Na tekst tabloidu odpowiedział polski prawicowy serwis wpolityce.pl. Żenujące! Brytyjski Daily Mail straszy faszystami i supremacjonistami z Marszu Niepodległości - pisze portal.

Amerykański Buzz Feed zwraca uwagę, że marsz stał się jedną z największych manifestacji skrajnej prawicy w Europie.

Tens of thousands of people marched on Polands Independence Day in what has become one of the largest far-right gatherings in Europe https://t.co/Sx1sEabnKB

— BuzzFeed News (@BuzzFeedNews) 11 listopada 2017

Turecki Daily Sabah opublikował depeszę agencji AP o marszu. W tekście czytamy, że demonstracja skrajnej prawicy zdominowała obchody Święta Niepodległości. Uczestnicy marszu wyrażali sympatię dla ksenofobicznych poglądów i białej supremacji - czytamy.

Participants of far-right march celebrating Polands Independence Day express sympathy for xenophobic or white supremacist ideashttps://t.co/hFvpEbhcju

— DAILY SABAH (@DailySabah) 11 listopada 2017

Tysiące wzięły udział w paradzie na Dzień Niepodległości, zorganizowanej przez młodzieżowy ruch dążący do czystości etnicznej w Polsce - pisze prestiżowy The Wall Street Journal.

Thousands join independence-day parade organized by youth movement seeking ethnically pure Poland https://t.co/tPauJL4Pu0

— The Wall Street Journal (@WSJ) 11 listopada 2017

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane