Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Połowa Polaków spłaca kredyty. I jesteśmy w tym świetni. Poza młodymi

Połowa Polaków spłaca kredyty. I jesteśmy w tym świetni. Poza młodymi

Połowa Polaków spłaca kredyty. I jesteśmy w tym świetni. Poza młodymi


Obraz polskiego kredytobiorcy nie zaskakuje. Pieniądze zazwyczaj pożyczają osoby między 35 a 44 rokiem życia. Nieco częściej są to kobiety niż mężczyźni - 51,5 proc. i 48,5 proc.Zadłużyli się, żeby kupić mieszkanie. Obecnie zobowiązań tego tupu mamy 2,29 mln na łączną wartość pozostającą do spłaty w wysokości 408,21 mld zł. Spłacamy je dzielnie, bo zaledwie 8 proc. kredytobiorców spóźnia się z regulowaniem rat powyżej 90 dni. Ogólnie najwięcej problemów z regulowaniem zobowiązań mają osoby do 24 roku życia, ale mowa tu również o kredytach konsumencki. Średnia wysokość zadłużenia na kredytobiorcę w przedziale wiekowym 35-44 lata wynosi 67 825 zł.

Jak czytamy w komunikacie BIK:- wprawdzie kredyty mieszkaniowe przeważają w Polsce pod względem wartościowym, to jednak nasycenie tym produktem kredytowym w relacji do PKB wynosi 20,60 proc., co plasuje nas na dalekiej 20 pozycji na tle innych krajów Unii Europejskiej. Wyprzedzamy Czechy, Łotwę, Chorwację, Litwę, Słowenię, Węgry, Bułgarię i Rumunię. Oznacza to, że jest jeszcze przestrzeń do wzrostu w tym segmencie kredytów.


Tu pożyczają najwięcej

Jak się okazuje, najwięcej kredytów mają mieszkańcy województw lubuskiego i wielkopolskiego. Na tych terenach, aż 53 proc. osób spłaca jakieś zobowiązanie finansowe. Za to na Podkarpaciu tylko 39 proc

Kredyty mieszkaniowe najczęściej zaciągają mieszkańcy Mazowsza. Za to kredyty konsumencie - Ślązacy.

Co ciekawe, relatywnie lepiej spłacane są kredyty w województwach południowo-wschodnich, ale analitykom BIK nie udało się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje. 

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane