Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Marilyn Monroe, Cindy Crawford, Donald Trump. Przypominamy kultowe okładki magazynu „Playboy”

Marilyn Monroe, Cindy Crawford, Donald Trump. Przypominamy kultowe okładki magazynu „Playboy”


Okładka© Playboy Okładka magazynu Playboy - listopad 2013 rok

W środę 27 września w wieku 91 lat zmarł Hugh Hefner. Szerokiej publiczności był znany przede wszystkim jako twórca kultowego magazynu „Playboy”, z którego był na tyle dumny, że określał go mianem swojej „najukochańszej kobiety”. Na rozkładówkach magazynu pojawiły się m.in. Marilyn Monroe, Claudia Schiffer, Cindy Crawford czy Anna Nicole Smith. Przypominamy kultowe okładki „Playboya”.

ZOBACZ GALERIĘ

Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie drugiej wojny światowej Hugh Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Szerokiej publiczności był znany przede wszystkim jako twórca kultowego „Playboya”. Wielu określało go mianem „Piotrusia Pana, który zbudował biznesowe imperium wokół swojego liberalnego sposobu życia”. – Nigdy nie myślałem o nim jak o gazecie z podtekstami seksualnymi. To miał być magazyn promujący pewien styl życia, a seks miał być tylko dodatkiem – tłumaczył Hefner. Początkowo faktycznie tak było, ponieważ oprócz sesji fotograficznych na łamach czasopisma publikowali swoje teksty m.in. Kurt Vonnegut, Joyce Carol Oates czy Vladimir Nabokov.

Hefner okazał się również geniuszem w budowaniu całej marki. Popularne logo z króliczkiem jest bowiem rozpoznawane niemal na całym świecie. Biznesmen nie ukrywał swojej radości z tego, co udało mu się osiągnąć. – Moje nastoletnie marzenia się spełniły. Zawsze chciałem być człowiekiem sukcesu, który będzie otoczony pięknymi kobietami – przyznawał.

W latach 2005-2010 jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych emitowała reality show z udziałem Hefnera zatytułowany „Dziewczynki z sąsiedztwa”. – Nigdy nie chcę dorosnąć. To przereklamowane. Już dawno uznałem, że wiek nie ma znaczenia. Dopóki kobiety czują się dobrze w moim towarzystwie, dopóty nie będę rezygnował ze swojego stylu życia – mówił w wywiadzie dla stacji CNN w dniu swoich 82 urodzin.

Hefner był trzykrotnie żonaty. Jego ostatnia żona była od niego młodsza o 60 lat.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane