Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Ocen zniknął po uderzeniu huraganu Irmina

Ocen zniknął po uderzeniu huraganu Irmina


.© IAN BROWN/AP .

W internecie krążą filmy dokumentujące niezwykle rzadkie zjawisko - widać na nich dno oceanu odsłonięte przez huragan Irma. Cyklon był tak silny, że część wody po prostu zassał.

Krótkie wideo zamieszczone na Twitterze pochodzi z wyspy Long Island położonej w archipelagu wysp Bahama. Jego autorami są zaskoczeni cała sytuacją turyści. Na nagraniu widać bowiem plażę i odsłonięte po horyzont dno Atlantyku. Po huraganie został jedynie piach i drewniany pomost w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna była woda.

Meteorologowie tłumaczą to niezwykle rzadkie zjawisko w bardzo prosty sposób. Wszystkiemu winne jest niskie ciśnienie panujące wewnątrz cyklonu. To właśnie ono spowodowało, że część wody znajdująca się w oceanie została dosłownie zassana przez Irmę.

Yall my family in the Bahamas said Irma sucked up all the water. Theres literally no water. The beach and ocean are gone?

— piz (@Piznack) 9 września 2017

Jednak to, co widzimy na filmach i zdjęciach z Bahamów to tylko przejściowy stan - ocean najprawdopodobniej wróci na swoje miejsce w ciągu kilkunastu godzin. Stąd władze Long Island ostrzegają mieszkańców i turystów przed nagłym podniesieniem się stanu wody.


Huragan Irma zbiera żniwo

Huragan Irma uderzył w Karaiby tydzień temu. Od tamtej pory zniszczył na swojej drodze wiele wysp znajdujących się w tym rejonie, m.in. Sint Maarten.

W niedzielę żywioł dotarł do wybrzeży Florydy, gdzie osiągnął czwarty poziom w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Prędkość wywoływanego przez Irmę wiatru dochodzi do 200 kilometrów na godzinę. W wyniku aktywności huraganu śmierć poniosło już ponad 20 osób.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane