Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

"Rasistowskie hasła? Rosyjska wojna hybrydowa"

"Rasistowskie hasła? Rosyjska wojna hybrydowa"


height=195© Fotorzepa, Jerzy Dudek

Polska od lat jest obiektem ataków hybrydowych ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Oni życzą sobie, żeby nasz kraj przedstawiać jako ten, gdzie po ulicach maszerują sobie swobodnie naziści - stwierdził marszałek Senatu Adam Bielan z Porozumienia.

Tematem rozmowy były sobotnie Marsze Niepodległości, które odbyły się w wielu miastach Polski, przez wiele środowisk krytykowane za obecność rasistowskich haseł. Niektóre z zachodnich mediów przedstawiły m.in. warszawski Marsz jako marsz 60 tys. nazistów.

Sprzeciw wobec rasistowskich nawoływań i żądanie ukarania organizatorów wyraziło między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela.

Marszałek Senatu tłumaczył, że urzędnicy izraelskiego MSZ ulegli atmosferze tworzonej przez zagraniczne media, a nazywanie nazistami 60 tys. ludzi jest skandalicznym uogólnieniem, które nie powinno mieć miejsca. Jego zdaniem, nie da się wykluczyć, że rasistowskie bannery niesione przez niektórych uczestników marszu były rosyjską propagandą, elementem wojny hybrydowej prowadzonej przez ten kraj przeciwko Polsce.

- Polska od lat jest obiektem ataków hybrydowych ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Oni życzą sobie, żeby nasz kraj przedstawiać jako ten, gdzie po ulicach maszerują sobie swobodnie naziści - mówił wicemarszałek Senatu.

Na poparcie swojej tezy Bielan przytoczył informację o planowanej wizycie w Warszawie polityka skrajnej prawicy USA, który słynie ze związków z naszym wschodnim sąsiadem.

Do wizyty, która miała mieć miejsce w przeddzień 11 Listopada, nie doszło dzięki między innymi skutecznej działalności naszych służb specjalnych - zapewniał Bielan.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane