Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Kto wymyślił 500+? Kaczyński zdradza w wywiadzie

Kto wymyślił 500+? Kaczyński zdradza w wywiadzie


Jarosław© TVP Jarosław Kaczyński

– To co zapowiadaliśmy, robimy i robimy to w dobrym tempie – mówił Jarosław Kaczyński na antenie TVP Info. Prezes PiS podkreślił, że najważniejszym osiągnięciem PiS jest „przełamanie niemocy”. Jako obszary, gdzie nie wszystko zostało zrobione, szef partii rządzącej wskazał infrastrukturę i politykę zagraniczną.

– Przede wszystkim doszło do tego, że pokazaliśmy, że Polską można zmieniać i to w różnych aspektach, bo mamy przecież np. plan Morawieckiego – tłumaczył prezes PiS, wymieniając m.in. realizację programu Mieszkanie Plus i inwestycje w przemysł stoczniowy. – Do doskonałości jeszcze daleko. Trzeba wiele zmienić, ale można. I udowodnienie tego jest najważniejszym osiągnięciem PiS – zaznaczył Jarosław Kaczyński. – Okazało się, że my jesteśmy bogatsi, niż się wydawało. Tylko że to bogactwo szło na zewnątrz. Dziś jest wykorzystywane i jest w rękach zwykłych Polaków, ale będzie też wykorzystywane dla rozwoju – mówił szef partii rządzącej. Jarosław Kaczyński przyznał też, że to on wymyślił ideę programu 500+, a cały pomysł został doprecyzowany „w trakcie pewnej kolacji”. 

Jako duży plus dwóch lat rządów Jarosław Kaczyński wskazał też działania resortów pod wodzą wicepremiera Mateusza Morawieckiego. – Myślę, że z czasem największym osiągnięciem, choć ty trzeba jeszcze popracować, będzie Mieszkanie plus. To będzie przełom – zaznaczył były premier. – To też potężna propozycja dla tych wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać z Zachodu, a jeszcze tak się nie dorobili – dodał.

Najważniejszym zadaniem według Jarosława Kaczyńskiego, będzie w najbliższych latach realizacja programów socjalnych. Prezes PiS wskazał też, że ważne jest wsparcie dla emerytów. – Klęski żeśmy nie ponieśli, ale dużo jest kwestii niedokończonych. Ceny autostrad na przykład nie spadły, a powinny spaść – mówił prezes PiS, podkreślając, że poprawy wymagają kwestie związane z infrastrukturą i polityką zagraniczną.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane