Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Prezes PiS: Reparacje to kwestia prawna i kwestia prawdy

Prezes PiS: Reparacje to kwestia prawna i kwestia prawdy


Jarosław© PAP / Leszek Szymański Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Jarosław Kaczyński na antenie TVP odniósł się do kwestii reparacji wojennych od Niemiec. Za nieuprawnione uznał stwierdzenie ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikela, który w rozmowie z tygodnikiem Do Rzeczy stwierdził, że kwestia ta jest już prawnie i politycznie zamknięta.

W wywiadzie dla tygodnika Do Rzeczy ambasador Niemiec zaznaczył, że nie ma wątpliwości, że to właśnie jego kraj ponosi odpowiedzialność moralną za zbrodnie w Polsce z czasów II wojny światowej. Jednocześnie stwierdził: Kwestia reparacji wojennych jest już jednak prawnie i politycznie zamknięta. Nasze władze w Berlinie wielokrotnie to podkreślały.

O odszkodowania za straty poniesione przez Polskę w czasie wojny został zapytany przez dziennikarkę TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział: – Z jednej strony jest to kwestia finansowa, a z drugiej – kwestia prawdy, która jest w Europie słabo znana. Prawdy, którą próbuje się zmieniać opowieścią niemającą z prawdą nic wspólnego – o polskiej winie czy współwinie.

Szef partii rządzącej zaznaczył, że stwierdzenie Rolfa Nikela o zamknięciu sprawy reparacji są nieuprawnione.


Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane