Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Dbali o bezpieczeństwo podczas sobotnich piłkarskich zmagań

Dbali o bezpieczeństwo podczas sobotnich piłkarskich zmagań

Data publikacji 18.09.2017

Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji z Katowic zabezpieczali sobotni mecz piłkarskiej Ekstraklasy. Widowisko zgromadziło prawie 23 tys. miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. Podczas piłkarskiego spotkania kibice drużyny gości odpalili race świetlne i petardy. Trwa identyfikacja pseudokibiców, którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Sobotni mecz pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Śląska Wrocław zgromadził na stadionie ponad 22 700 kibiców. Na potrzeby piłkarskiego spotkania w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu przygotowano kompleksowy plan zabezpieczenia sportowej imprezy. Nad prawidłowym przebiegiem  tego piłkarskiego wydarzenia czuwali mundurowi z zabrzańskiej komendy wspierani przez swoich kolegów z katowickiego Oddziału Prewencji. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem, a także po ostatnim gwizdku sędziego. Dzięki tak dużej liczbie zaangażowanych służb możliwa była szybka i skuteczna reakcja na naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która doprowadziła do zatrzymania 8 osób.

W drodze na stadion 4 kibiców drużyny gości naruszyło nietykalność cielesną policjantów, a dwaj z nich również znieważyli mundurowych. Stróże prawa zatrzymali też sprawcę wybicia szyby w autobusie. Na terenie stadionu przy jednej z osób znaleziono materiały pirotechniczne w postaci flary i petard, a przy dwóch kolejnych – alkohol. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy miejskiej. Przy 21-letnim mężczyźnie, który wniósł na teren imprezy masowej alkohol podczas przeszukania znaleziono także zawiniętą w folię aluminiową marihuanę oraz racę świetlną. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz odpowiedzialność prawna za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, a 21-latkowi dodatkowo za posiadanie marihuany.

Na stadionie im. Ernesta Pohla doszło natomiast do odpalenia rac świetlnych oraz petard hukowych. Zdarzenie to miało miejsce w drugiej połowie meczu na trybunie gości. Pseudokibice mieli na twarzach kominiarki. Policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się przestępczością stadionową, wspólnie z mundurowymi z komendy we Wrocławiu, prowadzą już czynności zmierzające do identyfikacji osób, które podczas sobotniego meczu posiadały i odpaliły materiały pirotechniczne. Za ich posiadanie, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz stadionowy zakaz.

(KWP w Katowicach / jch)

Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Policjanci w okolicy stadionu Zatrzymany pseudokibic Zatrzymany pseudokibic
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane