Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Dożynki prezydenckie - Spała 2017

Dożynki prezydenckie - Spała 2017

Data publikacji 18.09.2017

W niedzielę (17 września) do Spały, razem ze swoją małżonką, przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda, który wraz z rolnikami z całej Polski dziękował za tegoroczne plony. W Dożynkach Prezydenckich uczestniczyli także m.in. : Minister Rolnictwa, liczni parlamentarzyści oraz przedstawiciele służb mundurowych. Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman.

Tradycję Dożynek Prezydenckich w Spale zapoczątkował w 1927 roku ówczesny prezydent RP Ignacy Mościcki. W latach jego rządów dożynki odbyły się czterokrotnie. W 2000 r. tradycję dożynek spalskich przywrócił prezydent Aleksander Kwaśniewski z inicjatywy ówczesnego wicepremiera Romana Jagielińskiego i osób związanych ze Spałą. Po prezydencie Kwaśniewskim do Spały przyjeżdżali prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, Bronisław Komorowski z żoną Anną. Tradycję kontynuuje prezydent Andrzej Duda.

Główne obchody święta plonów rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej w intencji rolników w Kaplicy Polowej Armii Krajowej. Następnie Para Prezydencka wraz z korowodem dożynkowym przeszła na stadion Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy. W Miasteczku Regionów na stadionie OPO swoje stoiska promocyjne prezentowali przedstawiciele kilkunastu województw. Para Prezydencka od łódzkich policjantów otrzymała pamiątkową okolicznościową płytkę.

(KWP w Łodzi / ig)

 

Dożynki prezydenckie Dożynki prezydenckie Dożynki prezydenckie
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane