Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Polska - Meksyk. Znamy skład! Debiutant na skrzydle

Polska - Meksyk. Znamy skład! Debiutant na skrzydle


.© FOT. KUBA ATYS .

W meczu z Meksykiem Tomasz Kędziora zadebiutuje w reprezentacji Polski. Trener Adam Nawałka ponownie da szansę Jarosławowi Jachowi i Jakubowi Świerczokowi.

Selekcjoner już przed meczem z Urugwajem podjął decyzję, że po spotkaniu kilku piłkarzy opuści zgrupowanie i uda się do swoich klubów. Tak miało być z kończącym reprezentacyjną karierę Arturem Borucem i Robertem Lewandowskim, który, jak się okazało po rezonansie, wciąż potrzebuje odpoczynku. Kamilowie Grosicki i Glik, a także Grzegorz Krychowiak, dostali natomiast wolne. Inaczej ma się sytuacja z Michałem Pazdanem, który wraz z doktorem Jackiem Jaroszewskim stawał na głowie, aby wyleczyć ranną kostkę. Nie udało się i obrońca Legii został w Warszawie. Kilka absencji sprawiło, że trener Nawałka postanowił dać szansę debiutantowi i zawodnikom z Ekstraklasy.

Skład Polaków: Szczęsny - Jędrzejczyk, Cionek, Jach - Kędziora, Linetty, Mączyński, Rybus - Zieliński, Świerczok, Makuszewski

Reprezentacja zagra ustawieniem 3-4-3, chociaż nie wykluczone, że po pierwszej połowie piłkarze wrócą do taktyki, którą stosowaliśmy na PGE Narodowym. Blok defensywny mają tworzyć: środkowy Thiago Cionek, lewy Jarosław Jach i prawy Artur Jędrzejczyk, którzy wystąpili także w Warszawie (Jędrzejczyk po przerwie zmienił Cionka). Na skrzydłach zagrają: Tomasz Kędziora i Maciej Rybus, a w środku pola: Karol Linetty i Krzysztof Mączyński.

Z przodu Adam Nawałka postawił na Jakuba Świerczoka, który debiutował w meczu z Urugwajem. Wspierać go będą Piotr Zieliński i Maciej Makuszewski.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane