Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Włoskie media nie mają litości. „Wszyscy precz!”, „Idźcie do roboty”

Włoskie media nie mają litości. „Wszyscy precz!”, „Idźcie do roboty”


height=225© Dostarczane przez Przegląd Sportowy
Reprezentacja Włoch po raz pierwszy od 60 lat nie wystąpi w mistrzostwach świata. W rewanżowym spotkaniu barażowym przeciwko Szwecji Italia nie zdołała odrobić jednobramkowej straty i to drużyna ze Skandynawii pojedzie na przyszłoroczny mundial. Media na Półwyspie Apenińskim nie zostawiły na drużynie Giampiero Ventury suchej nitki.

Wtorkowe okładki włoskich mediów mówią same za siebie.

height=400© mat. prasowe„Corriere dello Sport: Wszyscy precz!

„1930, 1958, 2018. Po raz trzeci w historii jesteśmy poza mundialem. Nie było efektu San Siro i w rewanżu przeciwko Szwecji nie zdołaliśmy odrobić strat. Drużyna zapłaciła za niezrozumiałe wybory selekcjonera Ventury. Brak awansu oznacza ogromne straty dla całego calcio. Trzeba dokonać drastycznych zmian i wyborów. Winnych należy pociągnąć do odpowiedzialności i ocenić na chłodno. Gdy łzy już wyschną.” 

Dziennik jednocześnie dodał komentarz redaktora naczelnego o wymownym tytule. „Wymagana rewolucja w calcio. Potrzebne idee i nowi ludzie. 

height=400© mat. prasowe„Tuttosport: Wszyscy do domu!

„Nie wierzymy w to, co się stało. Trudno zaakceptować fakt, że tak utytułowany zespół nie pojedzie na mistrzostwa świata. To ogromne rozczarowanie. Po poniedziałkowym wieczorze musimy zacząć rozumieć nową rzeczywistość. Ventura zostawia reprezentację pogrążoną w całkowitym chaosie. Czy nam się to podoba, czy nie w Rosji wystąpi Szwecja. Całą tragedię spuentowały łzy Buffona.” 

height=400© mat. prasowe„Il Tempo: Idźcie do roboty!

Tabloidowe „Il Tempo w graficznie mało efektowny, jednak niezwykle wymowny sposób przedstawia kopanie dołu i jednocześnie każe wszystkim zaangażowanym w klęskę do poszukiwania nowej pracy. „Mecz przeciwko Szwecji był pełen kontrowersji, ale to była agonia, w której brakowało jakiegokolwiek pomysłu. 90 minut bezużytecznego i nieskutecznego ataku. Winni są wszyscy: trener Giampiero Ventura, prezes federacji Carlo Tavecchio i oczywiście sami zawodnicy. We włoskim futbolu następuje rok zero” – piszą na okładce dziennikarze.

height=400© mat. prasowe„La Gazzetta dello Sport”: Italio, to jest apokalipsa! Jesteśmy poza MŚ!

„Nie będzie dla nas magicznych nocy podczas przyszłorocznego mundialu. Nie będziemy z wami, albo wy z nami. Wielka miłość tym razem będzie zarezerwowana dla innych, lepszych rzeczy. Nastąpiło niespodziewane załamanie sportowe, katastrofa została ogłoszona. Bezbramkowy remis jest odzwierciedleniem fatalnych decyzji taktycznych. Konsekwencje tego wydarzenia są nieuniknione”.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane