Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Minister Mariusz Błaszczak dziękuje strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego

Minister Mariusz Błaszczak dziękuje strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego

Wprowadził: Zespół Prasowy KG PSP


Wyróżnienia Wyróżnienia dla kujawsko-pomorskich strażaków PSP i OSP

W nocy z 11 na 12 sierpnia br. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeszła potężna nawałnica, jej siła spowodowała ogromne straty – szczególnie dotknęło to mieszkańców powiatów: żnińskiego, sępoleńskiego, nakielskiego i tucholskiego.

We wtorek, 5 września br. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, z siedzibą w Łubiance, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy podczas nawałnicy nieśli pomoc mieszkańcom. W ramach tysięcy interwencji strażacy m.in. zabezpieczali domy, z których silny wiatr zerwał dachy oraz usuwali powalone drzewa.

Wśród wyróżnionych znaleźli się strażacy, którzy odebrali nagrodę finansową przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wyróżnienia dla strażaków PSP i OSP wręczył gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Wydarzenie, które miało charakter uroczystej zbiórki, stało się także okazją do wręczenia Krzyży Zasługi oraz Medali za Długoletnią Służbę.

Minister resortu spraw wewnętrznych i administracji docenił rolę druhów - strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, w działaniach ratowniczych, a potem w akcji usuwania skutków nawałnicy.

Spotkanie było okazją, aby za wkład pracy i zaangażowanie podczas akcji likwidacji skutków sierpniowych wichur 15 jednostkom OSP z regionu, wręczyć promesy o wartości 10.000 zł. każda. W ramach tych środków finansowych strażacy odtworzą sprzęt, który został wykorzystany do działań ratowniczych po nawałnicy.

Jednostki OSP, które otrzymały promesy:

1. OSP Barcin (pow. żniński);
2. OSP Dębowa Łąka (pow. wąbrzeski);
3. OSP Kęsowo (pow. tucholski);
4. OSP Kruszwica (pow. inowrocławski);
5. OSP Lipienek (pow. chełmiński);
6. OSP Raciąż (pow. tucholski);
7. OSP Ratownik (pow. świecki);
8. OSP Rusinowo (pow. inowrocławski);
9. OSP Słonawy (pow. nakielski);
10. OSP Sośno (pow. sępoleński);
11. OSP Wałdowo (pow. sępoleński);
12. OSP Wiele (pow. nakielski);
13. OSP Wierzchucin Królewski (pow. bydgoski);
14. OSP Wtelno (pow. bydgoski);
15. OSP Żnin (pow. żniński).

Szef MSWiA, obok podziękowań i gratulacji, w swoich wypowiedziach podkreślał trud i wysiłek, jaki towarzyszył ratownikom w służbie w tym trudnym czasie.

Jeszcze przed wizytą w Łubiance, Minister Błaszczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie (gm. Łubianka, pow. toruński). Razem z dziećmi, strażakiem i policjantem zrealizował lekcję na temat bezpieczeństwa - zainaugurował w ten sposób kolejną odsłonę kampanii społecznej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Opracowanie: mł. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, KW PSP Toruń
Zdjęcia: MSWiA

05 WRZ 2017

Minister Mariusz Błaszczak dziękuje kujawsko-pomorskim strażakom

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane