Polecamy

You can skip ad in

SKIP AD >

0

0:00

/

0:00

EMBED THIS PLAYER
COPY

DOWNLOAD STARTED!

Szydło: Przed nami dwa lata. Dziękujemy Polakom, że jesteście z nami

Szydło: Przed nami dwa lata. Dziękujemy Polakom, że jesteście z nami


Premier© Flickr / Kancelaria Premiera / Domena Publiczna Premier Beata Szydło

– Dziękujemy Polakom, że jesteście z nami. Będziemy robić wszystko, abyście zachowali wiarę w nas na dwa lata, aby te reformy się ugruntowały, a dzieło, którego się podjęliśmy, zostało zakończone – mówiła premier Beata Szydło na wspólnej konferencji z prezesem PiS, podczas której podsumowano dwa lata rządów.

Szefowa rządu podkreśliła, że podstawą sukcesu PiS był dobrze przygotowany program, który powstał w wyniku konsultacji z Polakami. – Tam słyszeliśmy o wielu sprawach, bolączkach, które powinny znaleźć się w naszym programie. Wielokrotnie mówiłam o tym, że to jest program napisany przez Polaków – dodała.

Premier powiedziała też, że najważniejszym założeniem rządu było to, aby wszyscy Polacy mieli równe szanse i żeby każdy poczuł się w Polsce, jak u siebie w domu. Jak dodała, program rządu jest oparty na trzech filarach: rodzinie, rozwoju i bezpieczeństwie. – Postanowiliśmy przygotować ustawy, które pomogą polskim rodzinom. Program 500+ stał się kołem zamachowym gospodarki (…) kiedy koalicja PO-PSL podniosła wiek emerytalny wbrew Polakom, to już wtedy zapowiedzieliśmy obniżkę. Dużym wyzwaniem była reforma edukacji, która budziła wielkie oczekiwania (...) Rząd przywrócił prawo decydowania rodzicom. Nie można też odbierać dzieci z powodu biedy – wymieniała.

Beata Szydło oceniła również, że kładzenie nacisku, aby polski przemysł produkował zbrojenie dla armii, to przełomowe decyzje. – Ogromny sukces odniósł Mariusz Błaszczak, który doprowadził do tego, że polskie służby są modernizowane – dodała.

Szefowa rządu mówiła też, że sukcesem polskiego rządu jest to, iż myślenie o polityce migracyjnej w UE jest zupełnie inne. – Wygraliśmy ten spór. Będziemy pokazywali, jak polityka migracyjna ma być prowadzona – stwierdziła.

Premier zaznaczyła, że przed rządem kolejne dwa lata, w których musi dokończyć obietnice, czyli wprowadzenie reform. – Dziękujemy Polakom, że jesteście z nami. Będziemy robić wszystko, abyście zachowali wiarę w nas na dwa lata, aby te reformy się ugruntowały, a dzieło, którego się podjęliśmy, zostało zakończone – zakończyła.

Zainteresowany artykułem? Kliknij i przeczytaj całość
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
Responses (0)
No response for this article yet.

Polecane