" Nie oglądam byle czego". Gowin komentuje głośne słowa abp. Głódzia - Varient - News Magazine

" Nie oglądam byle czego". Gowin komentuje głośne słowa abp. Głódzia

" Nie oglądam byle czego". Gowin komentuje głośne słowa abp. Głódzia
– Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – stwierdził arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, zapytany o film braci Sekielskich Tylko nie mów nikomu. Do tej wypowiedzi odniósł się wicepremier Jarosław Gowin.

Film dokumentalny braci Tomasza i Marka Sekielskich Tylko nie mów nikomu to szeroko komentowany obraz dramatu dzieci wykorzystywanych przez księży-pedofilów. Ofiary przedstawiają swoje traumatyczne doświadczenia, a niektórzy ze sprawców przyznają w filmie, że dopuścili się czynów pedofilskich.

O komentarz na temat wstrząsającego filmu poproszono arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tu padła zadziwiająca odpowiedź. – Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego – odpowiedział metropolita gdański. – Proszę mnie tu nie atakować i prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem, jak pani myśli – odpowiedział pytany o to, czy wiedział o czynach pedofilskich ks. Franciszka Cybuli, byłego kapelana Lecha Wałęsy, i kiedy skończy się ukrywanie przypadków pedofilii w Kościele.

To właśnie te słowa komentował wicepremier Gowin na antenie Polsat News. – Te słowa były niewłaściwe. Zarówno z punktu widzenia nauczania Kościoła, z punktu widzenia ducha ewangelii, jak i z punktu widzenia takiej zwykłej, ludzkiej moralności – stwierdził w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Gowin podkreślił, że każdy kto tuszował przypadki pedofilii musi ponieść konsekwencje prawne. – Pedofilia jest zbrodnią niezależnie od tego czy ktoś nosi krawat, czy koloratkę – podkreślił polityk.

Sprawa ks. Cybuli

W filmie Sekielskich abp Głódź został oskarżony o to, że tuszował sprawę ks. Cybuli. Jedna z ofiar opisuje w filmie czyny, których miał dopuścić się ksiądz. Pokazano też konfrontację obojga, gdzie duchowny stwierdza: Było w tym trochę humoru, trochę dowcipu. Nigdy nie przekroczyło to żadnej miary.

Mężczyzna oskarżający Cybulę uważa, że abp Głódź wiedział o sprawie. Ks. Cybula zmarł w lutym tego roku.

Czytaj także:

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0