Arkadiusz Mularczyk pozwany w trybie wyborczym. „To wprowadzanie w błąd” - Varient - News Magazine

Arkadiusz Mularczyk pozwany w trybie wyborczym. „To wprowadzanie w błąd”

Arkadiusz Mularczyk pozwany w trybie wyborczym. „To wprowadzanie w błąd”
Wybory do Parlamentu Europejskiego zostaną przeprowadzone w Polsce już 26 maja. Polityk Wiosny Jakub Bocheński pozwał Arkadiusza Mularczyka w trybie wyborczym. Bocheński twierdzi, że poseł PiS wprowadza wyborców w błąd.

Chodzi o hasło, które znalazło się na materiałach wyborczych Arkadiusza Mularczyka – „Jedyny kandydat z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego”. Sporne jest w tym zdaniu słowo „jedyny”. – To wprowadzanie mieszkańców w błąd. Żeby nie było niedomówień, pan Mularczyk nie dopisał, że jest jedynym kandydatem PiS z Sądecczyzny – powiedział Jakub Bocheński. Kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego z okręgu 10 (województwo małopolskie i świętokrzyskie), pozwał w trybie wyborczym Arkadiusza Mularczyka. Bocheński wnosi o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez posła PiS i usunięcie wszystkich materiałów ze wspomnianym hasłem.

Arkadiusz Mularczyk odniósł się do sprawy. – Ponieważ wiemy, że kampania jest bardzo intensywna; bardzo wielu kandydatów prezentuje swoje materiały wyborcze, plakaty, wizerunki na Sądecczyźnie, chciałbym podkreślić, że jestem jedyną osobą z listy PiS, która startuje z tego regionu – powiedział polityk w Telewizji Polskiej.

Zgodnie z prawem wyroki w trybie wyborczym zapadają w ciągu 24 godzin.

Czytaj także:

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0