Artykuły

This is some blog description about this site

Aniołowie biznesu z 18 krajów pomogą skalować firmy. Rusza program CEE-released. - Firma - Newseria Biznes

Aniołowie biznesu z 18 krajów pomogą skalować firmy. Rusza program CEE-released. - Firma - Newseria Biznes
 • Do 18 maja potrwają zgłoszenia do programu, w którym aniołowie biznesu – przedsiębiorcy i top menedżerowie pomogą najlepszym firmom skalować swoją działalność
 • Polską edycję wspiera sieć aniołów biznesu CobinAngels
 • W Polsce patronat objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
 •  

  EBAN i Cornerstone Communications wraz ze swoimi partnerami ogłaszają, że otwiera się okno do zgłaszania nominacji dla najlepszych firm na wczesnym etapie rozwoju, rozwijających się i wzrostowych, we wszystkich krajach i na rynkach Centralnej i Wschodniej Europy, a zatem w regionie obejmującym następujące kraje:

  Albania, Austria, Bośnia-Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdowa, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia.

  W okresie od 18 kwietnia do 18 maja przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej i inne podmioty mogą przesyłać aplikacje za pomocą dedykowanej strony internetowej projektu: www.cee-released.com. Zgodnie z zasadami CEE-Released, aplikacje mogą składać same firmy zainteresowane udziałem w CEE-Released; mogą być one też nominowane przez podmioty trzecie, a także przez członków Komitetów Nominacyjnych powołanych w krajach, z których pochodzić będą nominowane przedsiębiorstwa.

  Nominowanie daje szansę wejścia do grupy 15 finalistów, reprezentujących dany rynek, która to grupa będzie wyłaniania w kolejnym kroku, na każdym z rynków. Tym samym nominowanie na obecnym etapie stwarza oczywiście również szansę znalezienia się z prestiżowej „piętnastce”, wyłonionej na szczeblu regionalnym, która będzie uczestniczyć w pełnym programie, kończącym się w grudniu 2018 roku.

  W Polsce CEE-Released będzie wspierany przez CobinAngels, wiodącą sieć Business Angel w Polsce. Patronat na polską edycją objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

  CEE-Released jest prezentowany na oficjalnej stronie internetowej www.cee-released.com, która służy również jako ważny instrument w obecnej fazie, kiedy zgłaszane są nominacje. Z www.cee-released.com każdy zainteresowany może zgłosić nominację dla firmy.

   

  O CEE-Released

  CEE-Released to pierwszy w historii program transgraniczny w Europie Środkowo-Wschodniej, który zapewni firmom na wczesnym etapie rozwoju zwiększenie skali i możliwości wzrostu dzięki wsparciu uznanych aniołów biznesu i ekspertów rynkowych, a także poszerzeniu możliwości dostępu do kapitału. Program jest organizowany przez EBAN i Cornerstone Communications, obecną w Europie Środkowo-Wschodniej agencję ds. Relacji Inwestorskich.

  Celem organizowanego corocznie projektu CEE-Released jest poszukiwanie i eksponowanie, a także wspieranie najlepszych firm z Europy Środkowo-Wschodniej, które mogą być sklasyfikowane jako przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju, reprezentujące różne sektory gospodarki i działające na rynkach lokalnych lub międzynarodowych.

  CEE-Released zwiększy szanse firm uczestniczących w programie na poprawienie zyskowności, wdrożenie strategii wygrywających oraz otwarcie lub poszerzenie dostępu do finansowania. CEE-Released koncentruje się na umożliwieniu spółkom dostępu do finansowania za pośrednictwem instrumentów kapitałowych (dostarczanego  przez inwestorów publicznych, fundusze private equity i venture capital, aniołów biznesu i HNWI), a także finansowania za pomocą instrumentów dłużnych, w szczególności udzielanego przez fundusze długu prywatnego (private debt funds) i inwestorów indywidualnych.

  European Business Angels Network i Cornerstone Communications są organizatorami, promotorami i koordynatorami CEE-Released. Organizacja programu wspierana jest przez lokalne sieci aniołów biznesu, związane z EBAN, w krajach objętych przez CEE-Released. W Polsce partnerem CEE-Released jest sieć aniołów biznesu CobinAngels, zrzeszająca kilkudziesięciu inwestorów z sukcesem inwestujących w projekty we wczesnych fazach rozwoju.

  Udział w tym programie jest bezpłatny i dobrowolny. Firmy, które zostały nominowane przez strony trzecie, zostaną poinformowane o nominowaniu iż ostaną poproszone o wyrażenie zgody na udział w projekcie. Więcej informacji o programie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.cee-released.com.

   

  O EBAN:

  EBAN jest ogólnoeuropejskim przedstawicielem społeczności inwestorów na wczesnym etapie, gromadzącej 197 organizacji członkowskich w 59 krajach na całym świecie. Założona w 1999 roku przez grupę pionierskich sieci aniołów w Europie we współpracy z Komisją Europejską i EURADA, EBAN reprezentuje sektor inwestujący według szacunków  9,9 miliardów euro rocznie i odgrywający  istotną rolę dla przyszłości Europy, w szczególności w finansowaniu MŚP. EBAN napędza rozwój Europy poprzez tworzenie zamożności i miejsc pracy.

  www.eban.org
  [email protected]

   

  O CobinAngels:

  CobinAngels to sieć indywidualnych inwestorów (Business Angels), w której regularnie spotykają się najlepsze startupy, inwestorzy i liderzy biznesu. Nasi Aniołowie Biznesu to przede wszystkim przedsiębiorcy i top menedżerowie, którzy łączą siły, aby wspierać start-upy nie tylko pod względem kapitału, ale także doświadczenia i szerokiej sieci kontaktów biznesowych na całym świecie. Pozwala to zmniejszyć ryzyko inwestowania w startup przy jednoczesnym zachowaniu jego potencjału biznesowego.
  Nasi inwestorzy - Business Angels koncentrują się głównie na projektach / firmach na etapie start-up i wzrostu o globalnym potencjale.

  www.cobinangels.com

  [email protected]

   

  O GPW:

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Giełda rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych. Od lutego 2012 r. częścią Grupy Kapitałowej GPW jest Towarowa Giełda Energii, na której dokonuje się obrót energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia i uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  www.gpw.pl

  [email protected]

   

  O CORNERSTONE COMMUNICATIONS:

  CORNERSTONE COMMUNICATIONS to pierwsza firma zajmująca się relacjami inwestorskimi w całym regionie CEE, agencja rynku kapitałowego, podmiot wzmacniający wartość rynkową przedsiębiorstw i regionalny podmiot internacjonalizujący. Firma zajmuje się świadczeniem usług w zakresie relacji inwestorskich (IR), zaangażowania akcjonariuszy, rynków kapitałowych, PR oraz aranżowania partnerstw na rynku kapitałowym pomiędzy firmami i inwestorami, z siedzibami w Bukareszcie i Warszawie, obecna w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz jako Cornerstone - Frontier Funds również w Londynie.

  www.cornerstone-comm.eu   

  [email protected]

   

  Komentarze

  Umieść swój komentarz jako pierwszy!
  Masz już konto? Zaloguj się tu
  Gość
  poniedziałek, 21, maj 2018
  Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.