Artykuły

This is some blog description about this site

Suski: projekty zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku

Suski: projekty zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku
Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy, zostaną wprowadzone w tym roku - powiedział PAP szef gabinetu politycznego Marek Suski.

Premier w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

 

Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci".

 

Kraj Premier: 9 proc. CIT dla MSP, wyprawka dla uczniów, mniejszy ZUS dla małych firm Mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych - to 5 nowych projektów, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Suski podkreślił w rozmowie z PAP, że zaprezentowane projekty są "dobre dla gospodarki, jak i dla rodzin, czy dzieci".

 

"To bardzo ciekawa oferta. Premier przedstawił również istotne rozwiązanie dla przedsiębiorców, szczególnie małych i średnich - w tym obniżenie podatku CIT i uczynienie proporcjonalną składkę ZUS" - powiedział.

 

"To wszystko składa się na to, że będziemy mieli dalszy rozwój gospodarczy i jednocześnie dbałość socjalną praktycznie o wszystkie grupy, bo i dzieci, młodzież, rodziny i seniorzy" - dodał Suski.

 

Pytany przez PAP o to, który projekt uznałby za priorytetowy, Suski podkreślił, że wszystkie "będą wprowadzane systematycznie". "Niektóre równolegle, dlatego trudno jest mówić o tym, który jest bardziej priorytetowy" - stwierdził.

 

"Dla tych grup, które one dotyczą, to każdy z nich będzie priorytetowy" - ocenił szef gabinetu premiera.

 

Dopytywany o ramy czasowe, w jakich projekty zostaną wprowadzone, Susko odpowiedział, że teraz trzeba przygotować odpowiednie projekty ustaw. "To musi trochę potrwać, ale jest to perspektywa szybka. Na pewno w tym roku to wszystko będzie wprowadzone" - zadeklarował Suski. (PAP)

 

autor: Mateusz Roszak

 

mro/ mrr/

Polityka krajowa Rząd
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 22, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.