Międzynarodowy Dzień Kota w warszawskim punkcie "Ochota na Kota"
 

Międzynarodowy Dzień Kota w warszawskim punkcie "Ochota na Kota"

Fot. PAP/Jakub KamińskiPunkt adopcyjno-informacyjny "Ochota na Kota" w stolicy z okazji przypadającego 17 lutego Międzynarodowego Dnia Kota przygotował na najbliższy weekend konkursy, warsztaty i wykłady. W niedzielę będzie można koty bezpłatnie zaczipować.

Wszystkie przygotowane wydarzenia odbędą się w punkcie adopcyjno-informacyjnym Ochota na Kota przy ul. Grójeckiej 79 na warszawskiej Ochocie w godz. 11-15. W tym miejscu od sierpnia 2018 roku mieszkańcy mogą poznać koty czekające na nowych właścicieli, a także uzyskać informacje o adopcji zwierząt z warszawskiego Schroniska Na Paluchu. Punkt na ochocie jest filą tego schroniska.

W sobotę w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kota poza możliwością zobaczenia kotów, które na co dzień przebywają w puncie na Grójeckiej, będzie też można m.in. wziąć udział w charytatywnym kiermaszu, a także w konkursie zwierzozagadek z upominkami.

Tego dnia odbędą się również wykłady Jak prawidłowo bawić się z kotem (o godz. 11) i Prawidłowe żywienie kotów (o godz. 14). Natomiast w godz. 12-14 będzie można uczestniczyć w warsztatach robienia zabawek dla kotów.

Z kolei w niedzielę w godz. 13-15 w punkcie odbędzie się bezpłatne czipowanie kotów, których właściciele mieszkają w Warszawie. Do punktu przy Grójeckiej trzeba się w tej sprawie zgłosić z dowodem osobistym i książeczką zdrowia kota.(PAP)

nmk/ wus/