Dramatyczna akcja policjantów w Dobczycach pod Krakowem - Varient - News Magazine

Dramatyczna akcja policjantów w Dobczycach pod Krakowem

Dramatyczna akcja policjantów w Dobczycach pod Krakowem
W niedzielę, 12 maja do Komisariatu Policji w Dobczycach zgłosił się mężczyzna, który był bardzo zaniepokojony zachowaniem bliskiej osoby. Podejrzewał, że znajoma może odebrać sobie życie.

© Małopolska Policja  

Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol interwencyjny. Pod wskazanym adresem drzwi na szczęście były otwarte. Nikt jednak nie odpowiadał na wołanie policjantów. Wobec tego zaczęli oni sprawdzać wszystkie pomieszczenia i w łazience znaleźli  roztrzęsioną kobietę, która była już przygotowana by dokonać zamachu na swe życie. Mundurowi   zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia.

 

Dzięki przytomnemu zachowaniu zgłaszającego oraz szybkiej interwencji policjantów to tragedii nie doszło. Ważne jest, aby nie być obojętnym na innych ludzi i ich problemy, a w przypadkach zagrożenia informować o tym odpowiednie służby. W ten sposób można uratować komuś życie - przekonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Do podobnego zdarzenia doszło również w krakowskim Płaszowie miesiąc temu. Szczęśliwym finałem zakończyły się poszukiwania mężczyzny, który w Krakowie, w nocy z soboty na niedzielę (14 kwietnia br.) chciał targnąć się na swoje życie. Wezwani na miejsce policjanci oddziału prewencji odnaleźli niedoszłego samobójcę w chwili, gdy ten próbował się zabić.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0