F1. Jest nowy harmonogram jazd dla Williamsa! Kierowca testowy wyłączony z testów w tym tygodniu

F1. Jest nowy harmonogram jazd dla Williamsa! Kierowca testowy wyłączony z testów w tym tygodniu
Williams opublikował nowy harmonogram jazd! Wiele wskazuje na to, że bolid FW42 przyjedzie do Barcelony najwcześniej we wtorek wieczorem. Z testów w tym tygodniu został wyłączony kierowca testowy Nicholas Latifi.

Potwierdziły się złe informacje dotyczące Williamsa. Wiceszefowa zespołu Claire Williams poinformowała, że bolid FW42 pojawi się na torze najwcześniej w środę. Samochód jest przygotowywany w fabryce Williamsa, a jeśli wszystko będzie gotowe, to w ekspresowym tempie zostanie dostarczony do Montmelo pod Barceloną. Najwcześniej może to się jednak stać dopiero we wtorek wieczorem, a w paddocku pojawiły się nawet informacje, że dostarczenie samochodu może odbyć się dopiero w środę, co oznacza, że zespól może stracić kolejną część testów. 

Jak spekuluje @andrewbensonf1 z BBC opóźnienia w testach @WilliamsRacing stawiają pod znakiem zapytania przyszłość Paddy’ego Lowe w zespole. FW42 ma być wysłany do Barcelony we wtorek wieczorem. Na torze pojawi się pewnie w środę popołudniu. pic.twitter.com/eVQjOupkQD

— Michał Gąsiorowski (@mgtrojka) February 18, 2019

 Kiedy pojedzie Kubica?

W związku z nowymi informacjami Williams opublikował kolejny harmonogram jazd kierowców. Okazuje się, że w tym tygodniu nie będzie jeździł Nicholas Latifi, który miał wykupić możliwość udziału w testach na torze pod Barceloną. Williams zdecydował, że George Russel pojedzie w środę rano, a Robert Kubica wejdzie do bolidu po przerwie obiadowej. To teoretycznie dobra informacja, bo gdyby Williamsowi nie udało się dostarczyć i przygotować bolidu na poranną sesję, to wiele wskazuje na to, że Polakowi uda się choć trochę pojeździć i zebrać ważne dane dla inżynierów. W czwartek sytuacja ma się zmienić i Robert Kubica wejdzie do bolidu o 9 rano, z kolei George Russel wystartuje po przerwie obiadowej.

Williams zdecydował również o odwołaniu wszystkich aktywności medialnych, które były zaplanowane na wtorek. Konferencja Claire Williams jest planowana jest dopiero na środę o godzinie 15.10.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0