Artykuły

This is some blog description about this site

Premier Morawiecki wziął udział w Drugim Czytaniu Pisma Świętego na Wawelu

Premier Morawiecki wziął udział w Drugim Czytaniu Pisma Świętego na Wawelu
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w niedzielę w katedrze na Wawelu w Centralnej Liturgii Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego. Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, a wybrane fragmenty czytała m.in. wicepremier Beata Szydło.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki. Przedmiotem lektury w tym roku był List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

 

W uroczystej celebracji Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego oprócz premiera, udział wzięli przedstawiciele najwyższych władz RP. Wybrane fragmenty Biblii czytali: wicepremier Beata Szydło, olimpijczycy Krystyna i Grzegorz Guzik, adwokat Karolina Koszyka oraz kardiolog Grzegorz Fitas.

 

Przed mszą premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry wawelskiej. Politycy złożyli też kwiaty na sarkofagu marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Premier Morawiecki spotka się w niedzielę w południe w Krakowie z wyborcami. Po południu zaplanowano także spotkanie w Skawinie. (PAP)

 

autor: Anna Pasek

 

hp/ mrr/

Kościół Rzymskokatolicki Stosunki Kościół - państwo
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 21, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.