IKEA oczyści powietrze zasłonami

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$user_slug

Filename: post/post.php

Line Number: 277

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/views/post/post.php
Line: 277
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 304
Function: view

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 236
Function: post

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/index.php
Line: 317
Function: require_once

"> Jul 20, 2019 15442 0

IKEA oczyści powietrze zasłonami
IKEA rusza z produkcją nowatorskiego rozwiązania. Szwecki potentat meblowy i wnętrzarski zaprojektował zasłony, które oczyszczą powietrze.

IKEA zaprojektowała zasłony Gunrid, które oczyszczą powietrze. Dzięki specjalnej powłoce mineralnej, podczas kontaktu ze światłem, zasłony zadziałają na zasadzie podobnej do występującej w roślinach fotosyntezy, które zamieniają dwutlenek węgla i wodę w pożywienie, oddając jednocześnie tlen. Zasłony będą rozbijać szkodliwe cząsteczki obecne w powietrzu, co ma wpłynąć na zwiększenie komfortu mieszkańców.

Zastosowana technologia była opracowywana przez IKEA od wielu lat, przy współpracy z uczelniami technicznymi w Europie i Azji. W tym czasie udało się wytworzyć produkt, który działa w kontakcie ze światłem naturalnym, ale także sztucznym, emitowanym przez żarówki. Produkt jest odpowiedzią szwedzkiej firmy na analizy Światowej Organizacji Zdrowia, która przewiduje, że do 2050 roku, niemal 70 proc. populacji świata żyć będzie w miastach. Jednocześnie analizy wskazują, że większość metropolii zmaga się z problemem mocno zanieczyszczonego powietrza. Doskonale widać to w polskich miastach, które od kilku lat są w światowej czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Według danych WHO, ponad 91 proc. ludzi żyje w miejscach, w których przekroczone są limity zanieczyszczenia.

© Dostarczane przez Platforma Mediowa Point Group SA

Pierwszy krok

IKEA zapowiada, że zasłony Gunrid są dopiero pierwszym krokiem w rozwoju technologii oczyszczania powietrza. Producent zaznacza bowiem, że technologia ta może być stosowana we wszystkich produktach tekstylnych, takich jak np. pościel, ręczniki czy obrusy. Docelowo, możliwe będzie to także w ubraniach.

Zasłony mają trafić do produkcji w przyszłym roku. Jeszcze nie wiadomo kiedy produkt dostępny będzie w polskich salonach IKEA.

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0