Jeden z liderów Nowoczesnej opuszcza ugrupowanie. Przyszłość partii pod znakiem zapytania

Jeden z liderów Nowoczesnej opuszcza ugrupowanie. Przyszłość partii pod znakiem zapytania
Radio TOK FM podaje, że radny sejmiku wojewódzkiego z Nowoczesnej Jacek Bury zrezygnował z członkostwa w partii. Czuję rozczarowanie – wskazuje.

– Czuję rozczarowanie. Od pewnego czasu.Nowoczesna staje się coraz bardziej odległa od swoich początkowych ideałów i wartości – poinformował Jacek Bury. Polityk pozostaje radnym sejmiku – podaje Radio TOK FM.

Jacek Bury, jeden z liderów @Nowoczesna na #Lubelszczyzna, zrezygnował z członkostwa w partii. Czuję rozczarowanie. Od pewnego czasu .Nowoczesna staje się coraz bardziej odległa od swoich początkowych ideałów i wartości. Bury pozostaje radnym sejmiku @Radio_TOK_FM Zdj. FB J.B. pic.twitter.com/eVI4OpNHha

— A. Gmiterek-Zabłocka (@AnnaZabl) 5 czerwca 2019 

Kilka dni temu Onet informował nieoficjalnie o przyszłości ugrupowania. Najpierw ma zniknąć klub parlamentarny Nowoczesnej i jego posłowie mają przejść do klubu PO-KO, zaś jeszcze przed jesiennymi wyborami partia ma zostać postawiona w stan likwidacji, a jej członkowie zasilić szeregi PO – wskazywał serwis.

W zamian za przejście do klubu PO-KO, liderzy Nowoczesnej mają otrzymać wysokie miejsca na listach Koalicji Obywatelskiej w wyborach na jesieni. Lubnauer stara się o dwójkę lub trójkę w Łodzi. Równie wysoko mierzy Adam Szłapka. Nie wiadomo, jaki los podzielą mniej medialni posłowie Nowoczesnej.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na telewizjarepublika.pl

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0