Artykuły

This is some blog description about this site

Dworczyk: projekty zaprezentowane na konwencji przez premiera wynikają wprost z programu PiS

Dworczyk: projekty zaprezentowane na konwencji przez premiera wynikają wprost z programu PiS
Projekty zaprezentowane na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy przez premiera Mateusza Morawieckiego, wynikają wprost z programu Prawa i Sprawiedliwości; chcemy pokazać perspektywę na najbliższe dwa lata - powiedział PAP szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Premier w swoim wystąpieniu podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy zapowiedział kilka nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

 

Premier zapowiedział również kompleksowy program dla rolników oraz dodatkową, minimalną emeryturę dla kobiet, które "osiągnąwszy wiek emerytalny nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci".

 

Dworczyk ocenił, że szef rządu zaproponował "konkretne rozwiązania, które ułatwią życie i funkcjonowanie milionom Polaków".

 

"Są to propozycje m.in. społeczne - rozwijamy nasz program wspierania rodzin" - powiedział.

 

"Z mojego punktu widzenia szczególnie ważne są takie propozycje, jak wyprawki szkolne dla dzieci, czy też emerytury dla kobiet, które wychowywały czwórkę dzieci i dzisiaj takiej emerytury nie posiadają" - dodał Dworczyk.

 

Projekt dot. obniżenia podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców, uznał za "absolutnie przełomową decyzję" i podkreślił znaczenie "szeregu innych ułatwień" dla drobnych przedsiębiorców. "Wszystkie te projekty wynikają wprost z programu PiS, który konsekwentnie realizujemy od momentu wygranych wyborów" - przekonywał Dworczyk.

 

"Chcemy Polakom z jednej strony po tych 2,5 roku rządów PiS, przedstawić, co już zostało zrealizowane, ale też pokazujemy dalszą perspektywę działania na najbliższe dwa lata i projekty, które w tym czasie zrealizujemy" - dodał szef KPRM. (PAP)

 

autor: Mateusz Roszak

 

mro/ mrr/

Partie polityczne i ruchy Polityka krajowa Rząd
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 21, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.