Artykuły

This is some blog description about this site

Sebastian Kulczyk - król Polski?

Sebastian Kulczyk - król Polski?

Zgodnie z informacją ze strony ministerstwa finansów pliki JPK.

To zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT przedsiębiorcy za dany okres.

Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie. JPK_VAT posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

Pliki zgodnie z dokumentacją ministerstwa finansów przesyłane są do chmury Azure:

 

Zgodnie z informacją prasową w Polsce chmure azure obsługuje firma beyond, której właścicielem jest Sebastian Kulczyk.

Artykuł ze strony Microsoft:

Dzięki porozumieniu Microsoft i Beyond.pl polscy klienci zyskają możliwość przetwarzania danych w chmurze Microsoft Azure z lokalnego, polskiego centrum danych. Data Center 2 w Poznaniu to pierwsza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej lokalizacja dla chmury Azure Stack. Już w II kwartale 2018 Beyond.pl będzie oferował wybrane usługi Azure. Wspólna oferta Microsoft i Beyond.pl, w oparciu o Azure Stack, otwiera drogę do pełnego wykorzystania potencjału chmury Microsoft Azure dla firm i instytucji, które mają szczególne wymagania dotyczące przechowywania i przetwarzania danych na terenie Polski.

„Dzięki współpracy z Beyond.pl globalna chmura Microsoft Azure zyskała polski paszport. Klienci mogą mieć pewność, że ich kluczowe, wymagające tego dane będą przetwarzane lokalnie, w polskim centrum danych. Jednocześnie zyskają oni możliwość korzystania z pełnej mocy obliczeniowej i globalnego pakietu usług Microsoft Azure. To ważny krok w kierunku jeszcze większej dostępności chmury Azure dla lokalnego rynku i zapowiedź kolejnych rozwiązań spełniających potrzeby polskich klientów” – podkreśla Paweł Jakubik, dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze w polskim oddziale Microsoft.

Azure Stack nie jest jeszcze powszechnie dostępny na rynku polskim, jednak zapotrzebowanie klientów na usługi lokalizowane w kraju spowodowało, że Microsoft postanowił wprowadzić pierwsze tego typu rozwiązanie z Beyond.pl. Obie firmy dzięki wspólnemu projektowi, wychodzą naprzeciw potrzebom polskich firm i instytucji publicznych, które ze względu na wymogi regulacyjne czy branżowe są zobowiązane do realizowania części procesów i przetwarzania związanych z nimi danych w chmurze na terytorium Polski. Dotyczy to m.in. sektora finansów, usług medycznych, jednostek administracji publicznej, obrony i bezpieczeństwa oraz sektora paliwowego.

“Azure Stack w naszym centrum danych to przełomowe wydarzenie w branży IT, także w skali europejskiej. Dla Beyond.pl to milowy krok, gdyż rozpoczniemy świadczenie usług hybrydowych, z wykorzystaniem chmury Azure. A co jest najważniejsze, elementy tego środowiska będą dostępne z możliwością wyboru polskiej lokalizacji do składowania i przetwarzania danych.” – mówi prezes i założyciel Beyond.pl Michał Grzybkowski.

Azure Stack to rozszerzenie chmury Microsoft Azure, które przenosi skalowalność i innowacyjność chmury globalnej do środowisk lokalnych. Dzięki temu organizacje są w stanie tworzyć zaawansowane aplikacje w chmurze hybrydowej, przy zachowaniu wysokiej elastyczności, sprawności działania oraz kontroli. Jednocześnie twórcy aplikacji mogą budować rozwiązania IT w oparciu o Microsoft Azure, wykorzystując spójny zestaw usług i narzędzi programistycznych. W ten sposób firmy i instytucje publiczne są w stanie szybciej uruchamiać rozwiązania odpowiadające na konkretne scenariusze biznesowe i skracać czas wprowadzania usług na rynek.

Co istotne, usługi dostępne z Azure Stack w Beyond.pl będą w pełni kompatybilne z usługami Azure w innych regionach, a polscy klienci będą rozliczani zgodnie z ofertą przygotowaną przez Beyond.pl. Klienci zyskają również jedno spójne środowisko rozwoju aplikacji w chmurze, gwarancję suwerenności i bezpieczeństwa przetwarzanych danych, które jest kluczową kwestią dla obu partnerów.

Usługi chmurowe Microsoft zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i zgodności z zasadami przetwarzania danych, także w świetle wchodzącego w życie Rozporządzenia o Ochronie danych Osobowych (RODO). Microsoft jako dostawca chmury Azure, stosuje m.in. międzynarodowe normy wprowadzające standardy w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27018). Beyond.pl natomiast jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych na poziomie Rated 4 wg. amerykańskiej instytucji ANSI oraz posiada certyfikat ISO 27001.

W związku z dynamicznym przyrostem danych oraz coraz szybszym tempem wprowadzania innowacji, firmy oraz instytucje publiczne tworzą nowe scenariusze wykorzystania chmury publicznej i hybrydowej. Aż 74% dużych przedsiębiorstw wierzy, że chmura hybrydowa będzie miała znaczący wpływ na ich wzrost biznesu. Z badań RightScale przedstawionych w raporcie „State of the Cloud 2017” wynika, że 58% z nich ma gotową strategię wdrażania chmury hybrydowej. Oznacza to wzrost o 3 p.p. w porównaniu z rokiem poprzednim. Azure Stack w Beyond.pl jest pierwszym krokiem na drodze konsekwentnego ułatwiania klientom w Polsce korzystania z modelu hybrid cloud na warunkach i zgodności z prawem, jakich potrzebują.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
tel. +48 22 594 11 65
e-mail: [email protected]

Magdalena Gajek
Beyond.pl Sp. z o.o.
tel. +48 607 350 546
e-mail: [email protected]

Zgodnie ze stanem faktycznym dokumentami JPK, które stanowią newralgiczne źródło inofrmacji o podmiotach posiada Sebastian Kulczyk. Czy firmy zgodziły się na przetwarzanie danych o ich obrotach firmie prywatnej?

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 21, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.