Ciężarówka akcji #WspieramyPolskę ruszyła w drogę

Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/index.php on line 175
 

Ciężarówka akcji #WspieramyPolskę ruszyła w drogę

W ramach akcji zorganizowanej przez PKN Orlen w drogę do 50 polskich miast i miejscowości wyruszyła dziś specjalna ciężarówka, której głównym zadaniem jest promowanie polskich produktów i lokalnych przedsiębiorców.

Warunkiem uczestnictwa w gospodarce, która ma służyć obywatelom, jest utrzymanie płynności firm i zachowanie miejsc pracy. Ogromną rolę odgrywają tu spółki Skarbu Państwa, które w Polsce płacą podatki i zatrudniają dziesiątki tysięcy osób. To one są kołem zamachowym krajowej gospodarki zwłaszcza, że dają możliwości działania małym i średnim firmom swoim kooperantom, podwykonawcom i partnerom biznesowym zaznaczył Wicepremier Sasin. Dodał też, że modelowym przykładem takiej kooperacji jest współpraca PKN Orlen z ponad 170 polskimi producentami, oferując ich produkty na swoich stacjach stanowią one aż 85% całego asortymentu.

Minister Aktywów Państwowych zapewnił też polskich przedsiębiorców, że polski rząd będzie ich nadal wspierał w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Rozumiemy, jak ważny jest polski biznes, polski kapitał. By pomagać polskim firmom rząd przyjął w ostatnim czasie szereg niestandardowych rozwiązań prawnych, np. kolejne tarcze antykryzysowe, które mają wspierać polski biznes i pozwolić mu przetrwać ten kryzys powiedział Wicepremier Sasin.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że patrotyzm gospodarczy jest ważny szczególnie w czasach pandemii wzmacnia gospodarkę i ją ożywia. Na polskie firmy społeczeństwo może liczyć, nawet w trudnych okresach powiedział.