Artykuły

This is some blog description about this site

Premier: musimy i chcemy się zmieniać w zależności od oczekiwań społecznych

Premier: musimy i chcemy się zmieniać w zależności od oczekiwań społecznych
Musimy i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych; dlatego zatrzymaliśmy się na chwilę i dokonaliśmy przeglądu propozycji na przyszłość, tego co jest dla ludzi najważniejsze - powiedział w sobotę w Grójcu premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mieszkańcami Grójca (woj. mazowieckie) Morawiecki ocenił, że obietnice wyborcze PiS z 2015 r. zostały "w ogromnym stopniu" zrealizowane. Pochwalił w tym kontekście swoją poprzedniczkę Beatę Szydło za to, że "bardzo pięknie przeprowadziła" to, do czego zobowiązywała się w ramach prowadzenia prac rządu.

 

Jak zaznaczył szef rządu, w obecnym momencie, rząd i obóz PiS zatrzymały się na chwilę, "żeby spojrzeć w przyszłość". Przyznał, że zmianie uległy okoliczności rządzenia oraz potrzeby, zastrzegając, że dzieje się to w kontekście trwającego wciąż rozwoju kraju, którego przyczyną jest - jego zdaniem - "zmienione podejście do polityki", które zaproponował PiS.

 

"My musimy (...) i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych, od tego, gdzie ludzie patrzą, gdzie widzą następne wyzwania i dlatego zatrzymaliśmy się na chwilę i dokonaliśmy przeglądu różnego rodzaju propozycji, projektów, tego, co jest dla ludzi najważniejsze" - tłumaczył Morawiecki. Wśród najważniejszych zagadnień wymienił m.in. służbę zdrowia.

 

"Szanuję naszych oponentów, bardzo potrzebna jest opozycja w demokracji, bardzo dobrze, że jest. Ale najważniejsze, żeby w uczciwy sposób zarządzając instytucjami państwa, prowadzić działania w różnych obszarach życia społecznego, gospodarczego, finansowego, budżetowego, tak, żeby było sprawiedliwiej, żeby było lepiej, żeby było uczciwie - i to jest motto naszego działania, motto działania PiS" - zaznaczył premier.(PAP)

 

autorzy: Marceli Sommer, Grzegorz Bruszewski

 

msom/ gb/ mrr/

Partie polityczne i ruchy Rząd krótka
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 22, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.