Artykuły

This is some blog description about this site

Święto ludzi czytających - Książka - Newseria LifeStyle

Święto ludzi czytających - Książka - Newseria LifeStyle

Targi na pewno nie stracą pozycji lidera w Polsce północno-wschodniej. W kwietniu zaprezentuje się na nich prawie 90 wystawców (o 10 więcej niż przed rokiem). Oficyny specjalizujące się w bardzo różnej tematyce, przedstawią swoje najpopularniejsze tytuły i nowości wydawnicze. Większość książek będzie można kupić w specjalnej, promocyjnej cenie.  

Targom tradycyjnie towarzyszy Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”.

- Jak zwykle silną reprezentację będzie miała literatura faktu, która jest polskim fenomenem. Pojawią się takie nazwiska jak Hanna Krall czy Martin Pollack  – mówi Andrzej Kalinowski, prezes Fundacji „Sąsiedzi”, pomysłodawca imprezy. – Od początku dbamy też o czytelniczą edukację najmłodszych. Będzie cały blok spotkań z autorami książek dla dzieci. Stawią się wszyscy czołowi bajkopisarze w kraju. Zawsze akcentujemy naszą regionalność, tak odrębną zarówno pod względem przyrodniczym jak i kulturowym. Zaplanowaliśmy więc wieczór z Anną Kamieńską i Mirą Łukszą, tegorocznymi laureatkami nagrody literackiej im. Wiesława Kazaneckiego, przyznawanej przez prezydenta Białegostoku. Zjawią się też sławiący Podlasie: Michał Książek, Ignacy Karpowicz, Andrzej Strumiłło, Krzysztof  Giedroyć, Tomasz Samojlik.


Pierwszy dzień, poświęcony literaturze dla dzieci, rozpoczął się o godz. 11 spotkaniem z Grzegorzem Kasdepke, którego zna każdy młodszy czytelnik. Podczas tegorocznych targów promowana była nowa gra „Tu i tam z bohaterami książek Grzegorza Kasdepki”. Odbyły się też warsztaty dla dzieci. Zapisy od 12 kwietnia prowadziło Centrum Edukacji Nauczycieli.

W sobotę, drugiego dnia targów, władzę nad Operą przejęli dorośli czytelnicy lubujący się w reportażu, kryminale, powieściach sensacyjnych, przygodowych czy podróżniczych. Mieli okazję zobaczyć swoich literackich idoli. Tego dnia zaplanowanych zostało aż 15 spotkań autorskich.


Frekwencja podczas targów w 2017 roku przekroczyła 20 tys. osób. W tym roku atrakcji było jeszcze więcej, prawdopodobnie więc ubiegłoroczny rekord został pobity.

- Jesteśmy z Białegostoku, dlatego nie mogliśmy odpuścić sobie udziału w takiej imprezie. To prawdziwe święto książki, na którym jesteśmy obecni od pierwszej edycji – mówi jeden z wystawców, Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl. –  Co roku niezwykle miło jest spotkać się z czytającymi ludźmi. To budujące, że jest ich tylu. Zawsze podczas targów sprzedajemy też sporo książek. Jako ciekawostkę zdradzę, że w zeszłym roku naszymi targowymi bestsellerami były pozycje „Był sobie pies”, „Sztuka kochania” oraz TanioKsiążkowe kubki.

 

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 20, maj 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.