Artykuły

This is some blog description about this site

Notice: Undefined offset: 1 in /home/users/default/public_html/newsa.pl/tes/h.php on line 16
Szczecin: zbliża się Międzynarodowy Meeting Jazzowy Me.Ba Newsa.pl

Szczecin: zbliża się Międzynarodowy Meeting Jazzowy Me.Ba

Szczecin: zbliża się Międzynarodowy Meeting Jazzowy Me.Ba
Koncert duńskiej wokalistki młodego pokolenia Malene Mortensen otworzy 10 maja w Szczecinie Międzynarodowy Meeting Jazzowy Me.Ba. Kolejne dni festiwalu wypełni muzyka artystów ze Szwecji, Danii i Polski.

Malene Mortensen nagrała 11 płyt z jednymi z największych nazwisk współczesnego jazzu - podał w poniedziałek rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej Robert Grabowski. W ciągu ostatnich 15 lat zagrała ponad tysiąc koncertów na całym świecie. Jej album "Date With A Dream" z 2005 r. sprzedał się w ponad 30 tys. sztuk.

 

Formację Malene Mortensen Quartet, która wystąpi w stolicy Pomorza Zachodniego, tworzą oprócz wokalistki szwedzcy jazzmani i szczeciński perkusista Radek Wośko.

 

12 maja wystąpi Yarosh Organ Trio z wokalistką Kasią Mirowską. Tego samego dnia wystąpi także szwedzka artystka electro-pop Raindear.

 

Z kolei dzień później 13 maja wystąpi Carl Wither Quartet. Jak podaje Grabowski, Wither to jeden z najlepszych pianistów w Danii, a jego występy to spektakle muzyczne pełne niezwykłych improwizacji. Własne kompozycje Withera inspirowane są miłością do latynowskich i afrykańskich rytmów.

 

Tegoroczny 8. Międzynarodowy Meeting Jazzowy Me.Ba wpisuje się w obchody Dni Skandynawskich w Szczecinie.

 

Me.Ba to wydarzenie promujące kultury muzyczne krajów basenów mórz śródziemnego i bałtyckiego. Sama nazwa festiwalu – Me.Ba to skrót od Mediterranean i Bałtyk. Idea imprezy narodziła się ze współpracy szczecińskich jazzmanów ze swoimi kolegami z włoskiego regionu Apulia.

 

W trakcie ośmioletniej historii na festiwalu prezentowali się zarówno młodzi artyści, jak i bardzo renomowani, do których można zaliczyć Zbigniewa Namysłowskiego, norweską wokalistkę Kari Bremnes czy włoskiego wokalistę Mario Biondi. (PAP)

 

autor: Kacper Reszczyński

 

res/ itm/

Jazz Muzyka