Marsz Równości w Lublinie pójdzie inną trasą? Prezydent daje pierwszeństwo WOT

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$user_slug

Filename: post/post.php

Line Number: 277

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/views/post/post.php
Line: 277
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 304
Function: view

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 236
Function: post

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/index.php
Line: 317
Function: require_once

"> Nov 26, 2019 20779 0

Marsz Równości w Lublinie pójdzie inną trasą? Prezydent daje pierwszeństwo WOT
Marsz Równości odbędzie się w Lublinie już 28 września. Na kilka tygodni przed tym wydarzeniem organizatorzy podjęli decyzję o zmianie trasy przemarszu. Ma to związek z postanowieniem prezydenta miasta, który stwierdził, że pierwszeństwo ma planowana na ten sam dzień przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Terytorialsi stanęli na drodze Marsz Równości w Lublinie. Tak, to niestety prawda – wydarzenie WOT zostało zarejestrowane dzień po naszej rejestracji i ogłoszeniu przez nas daty marszu. W ten sposób wydarzenie Wojsk Obrony Terytorialnej stało się przeszkodą, która uniemożliwia przeprowadzenie Marszu Równości w Lublinie w obecnym kształcie” – napisał 1 września na Facebooku organizator Marszu Równości w Lublinie, Bartosz Staszewski. „Byliśmy pierwsi i marsz ruszy chociażby postawiono na naszej drodze Wojsko Polskie” – dodał.

Prezydent miasta: Priorytet mają WOT

Innego zdania są terytorialsi, o czym poinformowano w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego WOT, ppłka Marka Pietrzaka. W komunikacie czytamy, że doniesienia o tym, że żołnierze będą blokować Marsz Równości, są nieprawdziwe. Pietrzak odniósł się również do informacji o tym, że „przedstawiciele środowisk LGBT twierdzą, że Wojsko Polskie celowo organizuje przysięgę WOT w tym samym terminie i miejscu, w którym przeprowadzony miał zostać marsz równości”. „Przedstawiciele marszu pomijają jednak fakt, że Wojska Obrony Terytorialnej złożyły wniosek do urzędu miasta o zgodę na organizację przysięgi 9 dni wcześniej” – dodał. Rzecznik prasowy WOT podkreślił, że przysięgi żołnierskie w miastach stały się tradycją formacji i są bardzo dobrze odbierane przez „społeczności i żołnierzy”.

KOMUNIKAT WOT nt. przysięgi w Lublinie.
Oczekujemy na pozytywną decyzję władz Lublina ws. przysięgi wojskowej.

LINK do komunikatu: https://t.co/qfv2qrLq8G#Terytorialsi

— Terytorialsi (@terytorialsi) 2 września 2019

Jak podaje Onet, 3 września ma odbyć się spotkanie organizatorów tęczowego pochodu z biurem Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. Wtedy zostaną podjęte decyzje dotyczące trasy Marszu Równości. Ta ulegnie zmianom, o czym poinformowało Radio Zet na Twitterze. – Priorytet mają WOT – podkreślił cytowany przez stację prezydent miasta, Krzysztof Żuk. Pierwotnie planowano, że pochód rozpocznie się na placu Zamkowym. Takie rozwiązanie stało się niemożliwe po tym, jak ogłoszono, że w tym samym miejscu odbędzie się wspomniana przysięga żołnierzy.

#Lublin: organizatorzy Marszu Równości zmienili trasę pochodu, który miał się rozpocząć w miejscu i czasie, gdzie planowana jest przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. „Priorytet mają WOT” – powiedział prezydent Krzysztof Żuk

— Radio ZET NEWS (@RadioZET_NEWS) 2 września 2019

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0