Morawiecki: jeśli kierownictwo polityczne tak zdecyduje, będę zaszczycony kontynuowaniem pracy premiera

Morawiecki: jeśli kierownictwo polityczne tak zdecyduje, będę zaszczycony kontynuowaniem pracy premiera
Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Darek DelmanowiczJeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony, że mogę kontynuować pracę na tym stanowisku - powiedział premier Mateusz Morawiecki w środę w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Pytany w Polskim Radiu, czy tandem Jarosław Kaczyński - Mateusz Morawiecki sprawdza się z jego perspektywy, premier użył piłkarskiego porównania, że każdy zawodnik chciałby grać z legendarnymi znakomitymi zawodnikami w drużynie. Mam to szczęście, że trafiłem na współpracę z (...) absolutnie najwybitniejszym politykiem ostatnich 30 lat i nie tylko - powiedział Morawiecki o liderze PiS.

Dodał, że bardzo dużo się uczę, a rozmowy strategiczne, rozmowy o polityce i  o gospodarce z Kaczyńskim są niezwykle ciekawe i dla niego bardzo ważne.

Ja się z tej współpracy bardzo cieszę i jeżeli kierownictwo polityczne podejmie takie decyzje, to będę się czuł zaszczycony oczywiście móc kontynuować tę misję - powiedział Morawiecki.

Pytany na ile można być pewnym, że przedstawione przez PiS pięć punktów na pierwsze 100 dni przyszłego rządu zostanie zrealizowane, powiedział, że pewność tego wynika z doświadczeń z przeszłości i wiarygodności tego, co robi rząd i PiS. Za nami ta wiarygodności idzie krok w krok - ocenił. W najważniejszym naszym programie kluczowym programie zrobiliśmy można powiedzieć umownie dwa razy więcej niż obiecaliśmy - dodał.

My poprzez naszą wiarygodność, nasze działania, taką pewność dajemy. Ja dałem moje słowo i oczywiście tego dotrzymam, jeżeli będę miał na to wpływ - jeżeli wyborcy się na nas zdecydują - mówił Morawiecki.

Pytany o niedawną wypowiedź b. prezydenta Lecha Wałęsy o jego ojcu - zmarłym w ubiegłym tygodniu Kornelu Morawieckim - że był zdrajcą Morawiecki odparł, że tak jak wspomniał już przy innej okazji mówi to wszystko o Lechu Wałęsie, nie mówi niczego o jego ojcu.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ mok/

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0