Narciarskie MŚ - Norwegia bez Tande lecz z juniorem Markengiem

Narciarskie MŚ - Norwegia bez Tande lecz z juniorem Markengiem
Reprezentacja Norwegii w skokach narciarskich wystąpi na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld (20 lutego-3 marca) bez Daniela Andre Tandego, którego kontuzja kolana przed tygodniem w Finlandii okazała się poważniejsza niż sądzono. Jego miejsce zajął junior Thomas Aaasen Markeng.

Tande uszkodził kolano podczas upadku przed tygodniem w Lahti. Lekarze po kilku dniach badań poinformowali w niedzielę kierownictwo reprezentacji, że skoczek nie będzie mógł trenować przez przynajmniej sześć tygodni. Drugi z zawodników, który miał upadek podczas tych samych zawodów - Andreas Stjernen znalazł się w składzie.

Poza nim trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl powołał następujących zawodników: Johann Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson i Thomas Aasen Markeng.

Pomimo, że bardzo brakuje nam Daniela, to uważam, że mamy w miarę silny skład i szanse na medale. Sezon, jak dotychczas, był dla nas bardzo trudny i brakuje nam przede wszystkim regularności. Ostatnio jednak zauważyłem pozytywny trend i spory potencjał m.in. u młodego Markenga, tak, że wierzę w moich podopiecznych - powiedział Stoeckl cytowany na stronie norweskiej federacji narciarskiej.

Zbigniew Kuczyński (PAP)

kucz/ sab/

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0