Artykuły

This is some blog description about this site

Szydło: wygraliśmy wybory prezydenckie i parlamentarne, bo byliśmy biało-czerwoną drużyną

Szydło: wygraliśmy wybory prezydenckie i parlamentarne, bo byliśmy biało-czerwoną drużyną
Wygraliśmy wybory prezydenckie i parlamentarne, bo byliśmy jedną, wielką biało-czerwoną drużyną - zdeterminowaną i ciężko pracującą - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji PiS. Jak zaznaczyła, program PiS powstał we współpracy z Polakami.

W sobotę w Warszawie trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna". Biorą w niej udział - poza Szydło - również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin.

 

Szydło mówiła o kampanii - prezydenckiej i parlamentarnej - które wygrał Andrzej Duda oraz PiS. "Tych kampanii nie mieliśmy wygrać, a wygraliśmy. Wygraliśmy, bo byliśmy jedną, wielką biało-czerwoną drużyną (...). Zwyciężyliśmy, bo byliśmy biało-czerwoną, zdeterminowaną, ciężką pracującą drużyną" - oświadczyła.

 

Jak wskazała, PiS był "atakowany, opluwany, poniżany", a zwyciężył. "Mówili: +nie dacie rady, nie macie szans+ - daliśmy radę i zwyciężyliśmy" - podkreśliła Szydło.

 

B. premier zaznaczyła również, że program jej ugrupowania powstawał dzięki rozmowom z Polakami.

 

"Jeździliśmy od wsi do wsi, od miasta do miasta, od powiatu do powiatu. A wy wszędzie tam byliście i czekaliście na nas. Przychodziliście, mówiliście o swoich problemach, mówiliście o swoich troskach, mówiliście o swoich obawach. A my słuchaliśmy was, rozmawialiśmy i w ten sposób powstał program PiS, który w tej chwili realizuje polski rząd. To jest wasz program, nasz wspólny program - program Polaków, dla Polaków" - oświadczyła wicepremier.

 

Kiedy Szydło wchodziła na scenę, zebrani skandowali "Beata, Beata".

 

Szydło: popełniamy błędy, ale błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi

 

Wiem, że popełniamy błędy - jest to rzeczą ludzką; ten kto nic nie robi, błędów nie popełnia - powiedziała w sobotę wicepremier Beata Szydło. Według niej, Polacy mogą mieć poczucie, że obóz rządzący - który "zasiedział się" w Warszawie - odrywa się od ich problemów.

 

Szydło w swoim wystąpieniu zwróciła się do Polaków. "Wiem, że czasami możecie mieć takie poczucie, że odrywamy się od waszych problemów. Wiem, że popełniamy błędy. Jest to rzeczą ludzką. Ten kto nic nie robi, błędów nie popełnia" - podkreśliła wicepremier.

 

Jak dodał, ma "poczucie", że obóz rządzący "zasiedział się" w Warszawie. "Musimy wreszcie w końcu się z wami spotkać. Musimy znowu pojechać rozmawiać z wami, słuchać was. Potrzebujemy waszej energii, waszego wsparcia, potrzebujemy waszej mądrości" - oświadczyła Szydło.

 

Według wicepremier, aby zwyciężyć kolejne wybory, koalicja rządząca musi "być razem, musi ciężko pracować i musi być wierny tym wartościom, które (go) zbudowały".

 

"Tak jak 3 lata temu daliśmy radę, tak jak przez te 2,5 roku dawaliśmy radę i tym razem damy radę i zwyciężymy" - stwierdziła Szydło.

 

Szydło: musimy zadbać by rodziny były bezpieczne i by rodziło się coraz więcej dzieci

 

Dzieci i rodzina to fundament Polski; musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie - dodała.

 

"Musimy sobie zdawać sprawę, że jesteśmy dopiero na początku drogi, mówił o tym pan prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki. To jest dopiero początek. I też musimy być świadomi tego, że to, co osiągnęliśmy bardzo łatwo można utracić, bo jest wielu takich, którzy na to liczą. Dlatego znowu musimy być tą biało-czerwoną drużyną, która pójdzie razem i bez względu na trudności, bez względu na to, czy będziemy poniżani, atakowani, będzie zwyciężać. I zwyciężymy, damy radę, bo jesteśmy razem" - podkreśliła Szydło.

 

Jak zaznaczyła, "to, co się w życiu liczy to jest rodzina i dzieci". "Dzieci to nie jest koszt, to jest inwestycja - powtarzaliśmy to cały czas, kiedy wprowadzaliśmy program 500+. Dzieci i rodzina to jest fundament Polski i nasza przyszłość. Musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie" - oświadczyła wicepremier.

 

Szydło: wprowadzimy bon na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych

 

Wprowadzimy bon, który będzie przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi od 16 do 25 r, którzy nie pracują i się uczą - zapowiedziała w sobotę podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło.

 

Szydło, która wcześniej mówiła o dzieciach, zauważyła, że "dzieci rosną, ale jest też młodzież, o którą musimy zadbać". "A ona, wydaje nam się, że powinna mieć szanse na to, by móc realizować swoje hobby, pasje, swoje marzenia" - podkreśliła.

 

"A więc wprowadzimy bon, który będzie przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi od 16 do 25 roku, oczywiście dla tych, którzy nie pracują, którzy się uczą" - zapowiedziała wicepremier.

 

Szydło: wprowadzimy program wsparcia dla twórców kultury ludowej

 

"Musimy chronić to, co mamy najcenniejsze" - podkreśliła w sobotę w Warszawie wicepremier. "Między innymi jest to kultura ludowa, nasza tradycja ludowa, to wszystko co tworzyło i budowało naszą tożsamość - i tak pięknie jest w tej chwili kultywowane w małych miejscowościach przez zespoły regionalne, przez twórców ludowych" - podkreśliła wicepremier.

 

Szydło dodała, że ten program jest jej szczególnie bliski z uwagi na to, że jest z wykształcenia etnografem. "Czasami niektórzy sobie pokpiwali z tego, że ja kocham tę dziedzinę" - zaznaczyła.

 

Szydło: wśród propozycji komitetu społecznego - darmowe leki dla kobiet w ciąży

 

Kierowany przeze mnie Komitet Społeczny Rady Ministrów przygotował projekty rozwiązań dedykowanych matkom, m.in. premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka oraz program darmowych leków dla kobiet w ciąży - powiedziała na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło.

 

B. szefowa rządu w przemówieniu podczas warszawskiej konwencji przedstawiła rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej przygotowane w ramach kierowanego przez nią Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Jak mówiła, projekty Komitetu zaadresowane są m.in. do matek. "Nazwijmy je sobie dzisiaj +mama plus+" - zaproponowała.

 

Propozycje te - dodała Szydło - obejmują m.in. zabezpieczenie emerytalnego matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci oraz premie za "szybkie urodzenie drugiego dziecka". "Moi synowie urodzili się w ciągu dwóch lat, wiec spełniam wymogi" - zażartowała wicepremier.

 

Wśród rozwiązań, wypracowanych wspólnie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, Szydło wymieniła także "dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze oraz gwarancje miejsc w żłobku, w przedszkolach".

 

"Ale chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla młodych mam, dla mam-studentek" - zapowiedziała b. premier. Jak doprecyzowała, mają one dotyczyć m.in. organizacji toku studiów, ułatwień w dostępie do urlopów dziekańskich oraz wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

 

"No i wreszcie, jeśli chodzi o mamy, wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży" - oświadczyła Szydło.

 

Szydło zapowiada wsparcie działalności kulturalnej seniorów

 

Szydło przypomniała program polityki senioralnej opracowany w ministerstwie rodziny. Zapowiedziała wsparcie dla działalności artystycznej klubów seniora. "Po to, żeby w tych klubach osoby, które mają takie zacięcie artystyczne, mogły realizować swoje marzenia i pasje" - dodała. Zapowiedziała przygotowanie programu wsparcia kultury w małych ośrodkach.

 

"Bardzo ważnym elementem naszego życia - poza tym, że cały czas musimy myśleć o bieżących sprawach – jest to, co wiąże się z kulturą, szczególnie dla osób starszych. Chcemy zaproponować projekty kierowane głównie do samorządów wiejskich i miejsko-wiejskich, miejscowości, które są w trudnej sytuacji" - zadeklarowała Szydło.

 

Według niej oprócz projektów infrastrukturalnych takie działania "dla budowania tożsamości, poczucia wspólnoty tych społeczności są niezwykle istotne". (PAP)

 

autor: Jakub Borowski, Marceli Sommer, Mateusz Roszak, Rafał Białkowski, Katarzyna Florencka, Wiktoria Nicałek, Marzena Kozłowska, Anna Tustanowska, Edyta Roś

 

brw/ rbk/ mro/ par/ msom/ kflo/ wni/ mzk/ amt/ ero/

Partie polityczne i ruchy Polityka krajowa
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 21, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.