Pekao S.A. pomoże kredytobiorcom, którzy ucierpieli wskutek zjawisk pogodowych

Pekao S.A. pomoże kredytobiorcom, którzy ucierpieli wskutek zjawisk pogodowych
Fot. Pekao S.A.Bank Pekao S.A. przygotował pakiet pomocowy SOS dla swoich klientów – kredytobiorców i pożyczkobiorców – którzy ucierpieli wskutek ulewnych deszczów i innych groźnych zjawisk pogodowych, jakie w ostatnim czasie wystąpiły w wielu regionach Polski.

Pakiet pomocowy SOS obejmuje gminy zlokalizowane w 7 województwach: dolnośląskim, lubelskim, opolskim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim.
 
Klienci banku mogą liczyć na:
 
- uproszczenie i przyspieszenie wypłaty odszkodowań z umów ubezpieczeń nieruchomości zawartych za pośrednictwem banku;
 
- zawieszenie spłaty rat (bez dodatkowych prowizji i opłat za aneksy) w przypadku kredytów mieszkaniowych i pożyczek gotówkowych;
 
- możliwość skorzystania z kredytu budowlano-hipotecznego.
 
Z pomocy będą mogli skorzystać kredytobiorcy i pożyczkobiorcy Banku Pekao S.A., którzy w terminie do 31 marca 2020 r. złożą pisemne oświadczenie o poniesieniu strat w wyniku zjawisk pogodowych. W przypadku kredytów i pożyczek zabezpieczonych nieruchomością, klienci muszą dodatkowo przedstawić dokumenty potwierdzające zgłoszenie i przyjęcie szkody przez ubezpieczyciela.
 
„Klienta i jego potrzeby stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego z myślą o naszych klientach poszkodowanych w wyniku zjawisk pogodowych przygotowaliśmy specjalny pakiet pomocowy SOS” – powiedział Wojciech Werochowski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego i Biznesowego w Banku Pekao S.A.
 
„Chcemy wesprzeć naszych klientów w tym trudnym momencie. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy łatwiej będzie im uporać się ze szkodami, spowodowanymi nieprzewidywalnym żywiołem” – dodał Wojciech Werochowski.
 
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0