Pierwszy gol reprezentanta Polski w nowym klubie. Dał zwycięstwo w sparingu

Sebastian Szymański strzelił pierwszego gola dla Dinama Moskwa, a jego klub pokonał w sparingu Slovana Liberec 1:0.

Była 54. minuta sparingowego meczu Dinama Moskwa ze Slovanem Liberec, kiedy z lewej strony pola karnego dokładnym, płaskim podaniem popisał się Joaozinho, a z bliska do siatki trafił Sebastian Szymański. Dla byłego zawodnika Legii Warszawa, który mecz zaczął w pierwszym składzie, było to pierwsze trafienie w nowym klubie. Pierwsze i takie, które dało zwycięstwo, bo Dinamo wygrało 1:0.

#ДинамоСлован 1:0 pic.twitter.com/suKubspf5B

— FC Dynamo Moscow (@FCDM_official) July 5, 2019

Rekordowy transfer?

Transfer Szymańskiego z Legii do Dinama został potwierdzony 31 maja. Rosjanie zapłacili za zawodnika 5,5 mln euro, a kwota ta może jeszcze wzrosnąć wraz z bonusami, jakie zapewnili sobie warszawiacy. Kwota, za jaką Szymański opuścił Legię, jest rekordowa dla warszawskiego klubu. Do tej pory najdrożej sprzedanymi graczami z Legii byli Łukasz Fabiański, za którego Arsenal zapłacił 4,35 mln euro oraz Ondrej Duda, który odszedł do Herthy Berlin za 4,2 mln euro.

Szymański może też zostać najdrożej sprzedanym piłkarzem z ekstraklasy, gdyż umowa Legii z Dinamem zawiera klauzule, na mocy których kwota transferowa może wzrosnąć do aż 7 mln euro.

Szymański trafił do Legii z TOP 54 Biała Podlaska w 2013 roku. Po występach w zespole rezerw i Legii U19, z którą został mistrzem Polski i grał w fazie grupowej UEFA Youth League, szansę na debiut w pierwszej drużynie otrzymał już w sezonie 2016/17. Jest piątym najmłodszym debiutantem w historii klubu. W meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań wszedł na ostatnie 13 minut, mając wówczas 17 lat i dwa miesiące. Szymański zdobył z Legią dwa mistrzostwa Polski oraz jeden krajowy puchar. W jej barwach rozegrał 85 meczów, w których strzelił 11 goli.