Policja: zidentyfikowano ponad 90 osób w zw. z łamaniem prawa podczas Marszu Równości

Policja: zidentyfikowano ponad 90 osób w zw. z łamaniem prawa podczas Marszu Równości
Przeciwnicy I Marszu Równości w Białymstoku, 20 bm. organizowanego przez Stowarzyszenie Tęczowy Białystok. Fot. PAP/Artur Reszko92 osoby, które łamały prawo podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku, zostały już zidentyfikowane - poinformowała w czwartek rano podlaska policja. Na stronach policji opublikowane są kolejne wizerunki osób, których poszukuje policja.

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, z blisko 70 osobami zostały już wykonane czynności w sprawie popełnionych czynów.

W Białymstoku funkcjonuje specjalna grupa powołana po to, aby zidentyfikować wszystkich, którzy w sobotę złamali prawo. Policjanci analizują zebrane materiały.

W środę na stronie www.podlaska.policja.gov.pl opublikowane zostały wizerunki kolejnych osób, które stara się zidentyfikować policja. Prosi też wszystkie osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu sprawców, o zgłaszanie informacji na komendę w Białymstoku.

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem Białystok domem dla wszystkich. Przemarsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ aj/

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0