Premier: podchodzimy do wyborów z ogromną pokorą, każda setka głosów może być decydująca

Premier: podchodzimy do wyborów z ogromną pokorą, każda setka głosów może być decydująca
Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Leszek SzymańskiPodchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą, bo dopóki PKW nie ogłosi wyników, nic nie jest rozstrzygnięte; każdy tysiąc, setka głosów może zadecydować o tym, czy mamy większość, trzeba się mobilizować - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.

W rozmowie w Polskim Radiu Morawiecki powiedział, że zgadza się z przewidywaniami, iż frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych będzie prawdopodobnie najwyższa od 30 lat. Jak zaznaczył, już w ubiegłorocznych wyborach samorządowych frekwencja była najwyższa w porównaniu do wszystkich wyborów parlamentarnych wcześniej a to pokazuje - jego zdaniem - temperaturę sporu.

Zaznaczył, że zbliżające się wybory mają znaczenie zasadnicze, bo dotyczą wyboru drogi stojącej przed Polską. Jak mówił, Zjednoczona Prawica stara się w związku z tym bardzo wyraźnie mobilizować, prosić wszystkich wyborców o głos, namawiać przede wszystkim do tego, żeby porównać, jak żyło się cztery lata temu a jak żyje się dzisiaj.

Podchodzimy do tych wyborów z ogromną pokorą. Uważamy, że dopóki PKW nie ogłosi wyników wyborów, to nic nie jest rozstrzygnięte. Każdy tysiąc głosów, każda setka głosów może naprawdę zadecydować o tym, czy mamy większość czy nie. W związku z tym trzeba się mobilizować - powiedział szef rządu.

Przekonywał, że Zjednoczona Prawica pokazała przez swoje działania w ostatnich czterech latach, że kartka wyborcza ma sens, że demokracja w praktyce działa. To co zapowiadamy, to robimy. Wiarygodność jako podstawa wszystkich naszych programów pokazuje, że (...) mamy do czynienia z zasadniczym wyborem: czy demokracja ma być systemem pełnym, rzeczywistym, realnym, czy do pewnego stopnia fasadowym - powiedział Morawiecki.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ mok/

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0