Rozmowy o megafuzji. Może powstać motoryzacyjny gigant

Rozmowy o megafuzji. Może powstać motoryzacyjny gigant
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) złożył propozycję transformacyjnego połączenia francuskiemu koncernowi Renault - potwierdził w poniedziałek amerykańsko-włoski producent samochodów. Udziały Fiata miałyby zostać podzielone po połowie między FCA a Renault.

W weekend pojawiły się pierwsze informacje o rozmowach FCA z Renault. Współpraca ma im pomóc w obliczu spowolnienia na światowym rynku motoryzacyjnym, a także konieczności ponoszenia kosztów rozwoju technologicznego i przekształceń związanych z elektromobilnością.

Zaawansowane negocjacje

W niedziele media podawały, że negocjacje są na zaawansowanym etapie. Wtedy podkreślano, że w poniedziałek może dojść do publikacji komunikatu w sprawie współpracy w takich dziedzinach jak samochody elektryczne, platformy produkcyjne czy systemy połączenia pojazdów z internetem.

Potencjalna wartość połączonych koncernów może osiągnąć ok. 37 mld dolarów, a roczna produkcja 9 mln egzemplarzy samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Tym samym, pod względem produkcji, nowy podmiot uplasowałby się na trzecim miejscu na świecie za Volkswagenem i Toyotą.

W poniedziałek ws. propozycji Fiata ma rozmawiać zarząd Renault. Firma ta jest już członkiem sojuszu, w skład którego wchodzi Nissan i Mitsubishi.

Dowiedz się więcej

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0