Sasin o rekonstrukcji rządu: w ciągu niewielu dni wszystko będzie jasne - Newsa.pl

Sasin o rekonstrukcji rządu: w ciągu niewielu dni wszystko będzie jasne

Sasin o rekonstrukcji rządu: w ciągu niewielu dni wszystko będzie jasne
Premier Mateusz Morawiecki (L), sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Sasin (P). Fot. PAP/Piotr Nowak Wiele wskazuje na to, że co najmniej trzech ministrów i jeden wicepremier zostało eurodeputowanymi, w ciągu niewielu dni wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o rekonstrukcję rządu - mówił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

PKW podała w poniedziałek rano, że po przeliczeniu 99,25 proc. obwodowych komisji PiS otrzymało 45,57 proc.; Koalicja Europejska - 38,29 proc.; Wiosna - 6,04 proc.; Konfederacja - 4,55 proc.; Kukiz15 - 3,70 proc.; Lewica Razem - 1,24 proc. 

Z sondażu Ipsos wynika, że mandaty w PE zdobyli m.in.: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska oraz minister w KPRM Beata Kempa.

„Mamy bardzo wyraźne, historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w tych wyborach - podkreślił Sasin dodając, że PiS nigdy dotąd nie wygrało eurowyborów.

Jak mówił, PiS traktuje ten wynik jako dowód słuszności polityki, którą prowadzi od 3 i pół roku Prawo i Sprawiedliwość. Decyzji, które podjęliśmy przede wszystkim w interesie obywateli. Mam na myśli wielkie programy społeczne, które realizujemy, które budują w Polsce pewien europejski standard polityki społecznej - zaznaczył minister.

Sasin był też pytany, kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu ze względu na to, że mandat europarlamentarzysty zdobyło kilku ministrów.  Pewnie wkrótce, bo wiele wskazuje na to, chociaż wyniki nie są jeszcze nieostateczne, ale można powiedzieć, że część ministrów, co najmniej trzech i jeden wicepremier, zostało eurodeputowanymi. W związku z powyższym zmiana będzie zmianą konieczną. Odpowiednią decyzję pan premier podejmie w momencie kiedy uzna, że to już jest ten moment - odparł Sasin.

To musi chyba rzeczywiście, tak wynika z przepisów o niełączeniu pewnych funkcji z mandatem, szybko nastąpić - dodał.

Dopytywany czy rekonstrukcja obejmie tylko tych ministrów, którzy zdobyli mandat, czy większą ich liczbę Sasin stwierdził, że decyzję będzie podejmował premier w porozumieniu  z kierownictwem PiS i Zjednoczonej Prawicy. Myślę, że naprawdę w ciągu niewielu dni wszystko będzie jasne - zaznaczył Sasin. (PAP)

rbk/ par/

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0