Spanie razem może prowadzić do rozwodu

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: stdClass::$user_slug

Filename: post/post.php

Line Number: 277

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/views/post/post.php
Line: 277
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 304
Function: view

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/application/controllers/Home_controller.php
Line: 236
Function: post

File: /var/www/vhosts/newsa.pl/httpdocs/index.php
Line: 317
Function: require_once

"> Jul 20, 2019 23221 0

Spanie razem może prowadzić do rozwodu
Udowodnił to dr Robert Meadows, socjolog z University of Surrey, który zbadał jakość snu u 40 śpiących razem par, a następnie sprawdził, jak te same osoby wysypiają się, gdy śpią samotnie. Okazało się, że ilość przerw w nocnym odpoczynku wzrasta aż o 50%, kiedy śpimy z kimś. To dowodzi, że – wbrew obiegowej opinii, wcale nie wysypiamy się lepiej, gdy jesteśmy zespoleni w śpiące „łyżeczki”.

Oddzielne łóżka w związku – to nie rzadkość

W Polsce pary zazwyczaj śpią wspólnie, ale Amerykanie już dawno porzucili konwenanse. Według wyników badań National Sleep Foundation, aż 25% par zza wielkiej wody śpi w oddzielnych pomieszczeniach – warto dodać, że ten odsetek ciągle rośnie.

Przyczyn jest wiele. Ci, którzy śpią oddzielnie, podkreślają, że spanie bez partnera nie tylko poprawia ich samopoczucie, ale też wpływa pozytywnie na jakość związku. Śpiąc razem, narażają się na wiele nieudogodnień – choćby chrapanie (które nierzadko powoduje wręcz głęboką niechęć do partnera), wiercenie się, zawłaszczanie powierzchni łóżka czy ściąganie kołdry (problem występujący u 32% ankietowanych). Wszystko to powoduje nocne pobudki, po których wcale nie jest tak łatwo ponownie zasnąć. Do osobnych sypialni przekonują Amerykanów także zmienne godziny pracy czy inne preferencje co do odpowiedniej temperatury w sypialni (konflikty lub spięcia na tym tle pojawiają się aż u ponad połowy badanych par). Niektóre kobiety wspominają też, że przeszkadza im brak higieny u partnerów – czyli znane „umyję się jutro”, rzucone przed wskoczeniem do łóżka.

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0