Specjalistka od pisania fałszywych informacji - Newsa.pl

Specjalistka od pisania fałszywych informacji

Specjalistka od pisania fałszywych informacji
Nowy program sztucznej inteligencji pisze tak dobre - zmyślone - informacje dziennikarskie, że twórcy nie ujawnią jego kodu źródłowego, bo nie chcą, żeby masowo zaczęły być produkowane fake newsy. Program udostępniono dziennikarzom z MIT Technology Review, a publicznie zostanie udostępniona tylko jego wersja uproszczona.

 • - Program został stworzony przypadkowo w instytucie badawczym OpenAI z San Francisco. Nauczył się pisać na podstawie 45 milionów stron internetowych
 • - Szuka oczywiście wiedzy w Internecie, ale jest ją w stanie twórczo przystosować do swoich aktualnych potrzeb, wybiera to, co mu do tekstu pasuje
 • - Jest w stanie stworzyć przekonujący dowolny fake news. Na szczęście nie jest jeszcze doskonały
 • Program pisze teksty na podstawie pierwszego zdania, które dają mu ludzie, na przykład takie: Rosja wypowiedziała wojnę Stanom Zjednoczonym po tym, jak prezydent Trump przypadkowo… Do tego początku program dopisał resztę tekstu, tworząc informację nie do odróżnienia od tekstu dziennikarskiego.

  Rosja wypowiedziała wojnę Stanom Zjednoczonym po tym, jak prezydent Trump przypadkowo odpalił rakietę. Rosja oświadczyła, że „zidentyfikowała trajektorię i podejmie niezbędne działania dla zapewnienia bezpieczeństwa ludności Rosji i jej strategicznych sił nuklearnych”. Biały Dom stwierdził, że jest „niezmiernie zaniepokojony naruszeniem przez Rosję” traktatu zakazującego rakiety balistyczne średniego zasięgu.

  Relacje między Stanami Zjednoczonymi a Rosją są napięte od roku 2014, gdy Rosja zaanektowała należący do Ukrainy Krym i zaczęła wspierać separatystów w Ukrainie wschodniej. 

  What's Your Reaction?

  like
  0
  dislike
  0
  love
  0
  funny
  0
  angry
  0
  sad
  0
  wow
  0