Artykuły

This is some blog description about this site

Podsumowanie sportowej działalności w Siłach Zbrojnych RP w 2017 roku

Podsumowanie sportowej działalności w Siłach Zbrojnych RP w 2017 roku
Gala Sportu Wojskowego odbyła się 4 kwietnia w Warszawie

4 kwietnia w Warszawie odbyła się Gala Sportu Wojskowego. W wydarzeniu uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera.

- To wyjątkowy moment podziękowania wszystkim żołnierzom, których wyniki sportowe rozsławiły Wojsko Polskie w kraju i na arenie międzynarodowej – mówił Jan Widera.

Podczas Gali zostało wyróżnionych m.in. dziesięciu najlepszych w 2017 roku żołnierzy - sportowców Mistrzów Wojska Polskiego w sporcie powszechnym oraz dziesięciu w sporcie wyczynowym. Nagrody trafiły także do trenerów oraz osób i instytucji zasłużonych dla rozwoju i promocji sportu wojskowego. Wyróżnienia w kategorii „Najlepsza uczelnia wojskowa” otrzymały: Akademia Wojsk Lądowych, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Marynarki Wojennej.

Gala Sportu Wojskowego to także nagrodzenie laureatów plebiscytu organizowanego przez portal polska-zbrojna.pl. „Sportowcem roku” został kpr. Marcin Lewandowski, „Trenerem roku” Józef Lisowski, „Nadzieją sportu wojskowego” szer. Dominika Włodarczyk a  „Mistrzem sportu powszechnego” por. Marcin Kołoszuk. Kapituła przyznała także „Nagrodę specjalną” ppłk. Sebastianowi Krasoniowi z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który jest odpowiedzialny za sport powszechny w Wojsku Polskim.

 

Fot. Michał Niwicz/ Polska Zbrojna

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 22, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.