Tokio - Kerber chciałaby być chorążym niemieckiej reprezentacji
 

Tokio - Kerber chciałaby być chorążym niemieckiej reprezentacji

Angelique KerberAngelique Kerber chciałaby zostać chorążym reprezentacji Niemiec w trakcie defilady sportowców na inaugurację igrzysk olimpijskich w Tokio. "To byłby dla mnie duży zaszczyt" - powiedziała 32-letnia tenisistka polskiego pochodzenia.

Bardzo bym chciała zostać chorążym. Już w igrzyskach w Londynie w 2012 miałam gęsią skórkę w trakcie defilady - przyznała w rozmowie z gazetą Sueddeutsche Zeitung.

W Tokio zaliczy swój trzeci olimpijski start. Była liderka światowego rankingu cztery lata temu w Rio de Janeiro wywalczyła srebrny medal. W finale nieoczekiwanie przegrała z Monicą Puig z Portoryko. To była jedna z największych niespodzianek igrzysk.

Kerber chciałaby także wystąpić w Tokio w mikście. Dotychczas robiła to bardzo rzadko, ale jak wspomniała: Puchar Hopmana dał mi wiele radości i chciałabym to powtórzyć. W Tokio miałaby wystąpić w parze z Alexandrem Zverevem.

Igrzyska w Japonii odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. Cztery lata temu w Rio de Janeiero chorążym reprezentacji Niemiec był tenisista stołowy Timo Boll.(PAP)

mar/ pp/