Artykuły

This is some blog description about this site

Szef MSZ Francji: naloty zostały zakończone, ale możliwe są kolejne

Szef MSZ Francji: naloty zostały zakończone, ale możliwe są kolejne
Szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian powiedział w sobotę, że cele ataków międzynarodowej koalicji zostały osiągnięte i na tym etapie nie są planowane kolejne ataki. Dodał jednak, że francuskie wojsko jest w pełnej gotowości.

"Ta akcja była proporcjonalna (...), nie była skierowana przeciwko sojusznikom Syrii (Rosji - PAP), ani przeciwko ludności cywilnej" - powiedział w wywiadzie dla telewizji BFMTV Le Drian. "Znaczna część arsenału broni chemicznej została zniszczona" - dodał.

 

Minister obrony Francji Florence Parly przekazała w sobotę, że siły francuskie zaatakowały w Syrii główny ośrodek badawczy i dwa ośrodki produkcyjne związane z programem broni chemicznej. Łącznie wystrzelono 12 pocisków rakietowych.

 

Świat Min. obrony Francji: w Syrii uderzyliśmy w główny ośrodek badań nad bronią chemiczną Francuskie siły zaatakowały w sobotę w Syrii główny ośrodek badawczy i dwa ośrodki produkcyjne związane z "zakazanym programem (broni) chemicznej" - poinformowała tego dnia minister obrony Francji Florence Parly.

 

Le Drian zaznaczył również, że nie ma żadnych zmian w zaplanowanej na 24-25 maja wizycie prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Rosji.

 

Według odtajnionego raportu, Francja po zapoznaniu się z analizą techniczną ogólnie dostępnych źródeł i "wiarygodnych informacji wywiadowczych" stwierdziła, że atak chemiczny na szpital w Dumie koło Damaszku został przeprowadzony przed tygodniem przez syryjskie siły rządowe.

 

Świat USA wraz z W. Brytanią i Francją dokonały nalotów w Syrii Połączone siły lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego przeprowadziły w nocy z piątku na sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku w mieście Duma 7 kwietnia, w którym zginęło ponad 60 osób.

 

Połączone wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie przeprowadziły nad ranem w sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie broni chemicznej podczas ataku z 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku; zginęło wówczas ponad 60 osób. Operacja koalicji rozpoczęła się w sobotę o godz. 4 czasu lokalnego w Syrii (godz. 3 w Polsce). Siły zbrojne USA podały, że celem bombardowań był wojskowy ośrodek naukowo-badawczy w Damaszku, zajmujący się technologią broni chemicznej oraz składy znajdujące się na zachód od miasta Hims. (PAP)

 

ron/ ap/

Konflikty zbrojne francja syria
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 22, kwiecień 2018
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.