Terlecki: będziemy chcieli wybrać swojego marszałka Senatu

Terlecki: będziemy chcieli wybrać swojego marszałka Senatu
Ryszard Terlecki. Fot. PAP/Paweł Supernak Jesteśmy największym klubem w Senacie i będziemy chcieli wybrać swojego marszałka izby - zapowiedział w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Lider PO Grzegorz Schetyna po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD poinformował w piątek, że Tomasz Grodzki z KO jest kandydatem na marszałka Senatu, a Bogdan Borusewicz będzie rekomendowany przez KO na wicemarszałka izby. Lewica rekomenduje na wicemarszałek Senatu Gabrielę Morawską-Stanecką. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że o rekomendacjach PSL do prezydiów Sejmu i Senatu ludowcy poinformują po posiedzeniu klubu parlamentarnego, które ma się odbyć we wtorek.

Terlecki powiedział w piątek dziennikarzom w Sejmie, że jego klub będzie chciał wybrać swojego marszałka Senatu. Na pytanie, czy jest przekonany, że PiS ma większość w izbie wyższej, Terlecki odparł: Mamy większość w tym sensie, że nasz klub w Senacie jest największy.

Pytany o kandydaturę Tomasza Grodzkiego z KO na marszałka Senatu, Terlecki powiedział: To jest kandydatura opozycji, nie komentujemy.

Dopytywany, czy PiS pogodzi się z sytuacją, w której nie będzie miał marszałka Senatu, szef klubu PiS odparł: Jeśli nie będziemy mieć większości, to oczywiście. (PAP)

autor: Edyta Roś
 

What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0